ISSN 1337-8481

sobota, 22. júna, 2024

COVID-19: V nedeľu pribudlo 27 pozitívnych prípadov, evidujeme aj nárast vyliečených

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Ministerstvo zdravotníctva SR |MM|  Na Slovensku za uplynulý deň (nedeľa) pribudlo 27 nových prípadov ochorenia COVID-19 (koronavírus), celkovo máme 769 pozitívnych ľudí. Laboratóriá vyšetrili 1324 vzoriek, z toho 1297 bolo negatívnych.

Počet testov s negatívnym výsledkom tak na Slovensku dosiahol 27 981.

➡️ Aktuálne je podľa štatistík NCZI hospitalizovaných 121 pacientov, z toho u 48 bol koronavírus potvrdený, v 73 prípadoch sa čaká na výsledok testov.

↪️V slovenských nemocniciach je s ochorením COVID-19 na jednotke intenzívnej starostlivosti päť osôb, štyria pacienti potrebujú umelú pľúcnu ventiláciu.

Z ochorenia COVID-19 sa doteraz na Slovensku podarilo vyliečiť 107 ľuďom. Ide o nárazový skok z toho dôvodu, že regionálne úrady verejného zdravotníctva nahlásili kompletný sumár vyliečených aj z domácich karantén. Ministerstvo zdravotníctva doteraz disponovalo hláseniami v tejto štatistike z nemocníc. Zo 107 vyliečených bolo 31 hospitalizovaných, v domácej karanténe bez nutnosti hospitalizácie sa vyliečilo zatiaľ na Slovensku 76 ľudí.

➡️ Chorobe doteraz podľahli dve osoby.

↪️ Celkovo je na Slovensku vo vekovej kategórii nad 65 rokov pozitívnych 59 osôb.

Z celkového počtu včerajších 1324 testov štátne laboratóriá urobili 926 testov, zachytili 24 pozitívnych osôb, súkromné laboratóriá urobili 398 testov, tri boli pozitívne.

➡️ Najviac prípadov výskytu ochorenia COVID-19 je v Bratislavskom kraji – 211, nasledujú Košický kraj – 101, Prešovský kraj – 99, Žilinský kraj – 93,Trenčiansky kraj – 91, Trnavský kraj – 66, Banskobystrický kraj – 59 a Nitriansky kraj s 49 pozitívnymi prípadmi. Z celkového počtu pozitívnych prípadov ochorenia je 406 mužov a 363 žien. Najviac pozitívnych osôb je vo vekovej kategórii od 30 do 44 rokov – 239 osôb, nasledujú ľudia od 15 do 29 rokov, ktorých je celkovo 218, vo vekovej kategórii 45 – 59 je to 164 osôb a vo vekovej kategórii nad 60 rokov je pozitívnych 104 osôb. Najmenej je detí do 14 rokov – celkovo 41 (u 3 osôb nie je uvedený vek).

↪️ K pozitívnym pacientom za predchádzajúci deň uvádzame dodatočné informácie: 15 pacientov sa nachádza v karanténnych centrách.

Muž, 31rokov, okres Košice – okolie
Žena, 28 rokov, okres Nitra, v karanténnom stredisku
Muž, 41 rokov, okres Martin, v karanténnom stredisku
Žena, 59 rokov, okres Čadca, v karanténnom stredisku
Žena, 29 rokov, okres Brezno, v karanténnom stredisku
Žena, 68 rokov, okres Humenné
Žena, 30 rokov, okres Zlaté Moravce, v karanténnom stredisku
Žena, 46 rokov, okres Bratislava, v karanténnom stredisku
Žena, 50 rokov, okres Nové Zámky, v karanténnom stredisku
Žena 27, rokov, okres Trebišov, v karanténnom stredisku
Žena, 50 rokov, okres Považská Bystrica, v karanténnom stredisku
Žena, 25 rokov, okres Malacky
Žena, 58 rokov, okres Sobrance
Žena, 53 rokov, okres Martin
Žena, 34 rokov, okres Námestovo, v karanténnom stredisku
Muž, 45 rokov, okres Prievidza, v karanténnom stredisku
Muž, 40 rokov, okres Michalovce
Muž, 47 rokov, okres Krupina, v karanténnom stredisku
Muž, 59 rokov, okres Bratislava
Žena, 43 rokov, okres Vranov nad Topľou
Žena, 59 rokov, okres Čadca, v karanténnom stredisku
Žena, 32 rokov, okres Brezno, v karanténnom stredisku
Muž, 35 rokov, okres Sabinov
Žena, 41 rokov, okres Brezno
Žena, 20 rokov, okres Poprad
Žena, 57 rokov, okres Poprad
Žena,19 rokov, okres Kežmarok, v karanténnom stredisku

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img