ISSN 1337-8481

nedeľa, 23. júna, 2024

Oknom z paneláka do hlbín vesmíru

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Uplynulú noc trávil Dušan Ščepka za hvezdárskym teleskopom sledovaním planéty Venuša.

Fotografoval za štandardných podmienok z okna na 7. poschodí činžiaka v Nových Zámkoch.

Fotografia bola vyhotovená fotoaparátom  Panasonic GH5 samozrejme umiestneným na statíve za hvezdárskym teleskopom Konuspot. Priblíženie v kombinácii s fotoaparátom zodpovedá ohniskovej vzdialenosti cca  1000 mm.

Vzhľadom k silnej svietivosti nad západným obzorom a vlneniu vzduchu v atmosfére, boli pri fotografovaní použité filtre.

Za niekoľko hodín vzniklo viac fotografií, z ktorých jednu uverejňujeme.

Dušanovi ďakujeme za trpezlivosť a ochotu podeliť sa s nami o pohľad na planétu, ktorá sa nachádza v asi polovičnej vzdialenosti od Zeme k Marsu.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Telefonicky som sa spojil s autorom fotografie, ktory potvrdil pravdivu informaciu diskutujuceho nadomnou.

    Otocenie Venuse je sposobene pouzitim dvoch objektivov a pri pouzitom sposobe fotografovania k otoceniu obrazu dochadza.

    Samozrejme nejde o umysel, ale o technicku vec.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img