ISSN 1337-8481

pondelok, 24. júna, 2024

Fakultná nemocnica Trnava spúšťa červenú zónu pre pacientov s COVID-19 a testovanie formou drive-in

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

FN Trnava |MM| Po zavedení triediaceho stanu Fakultná nemocnica Trnava spúšťa červenú zónu, ktorá má zvýšiť bezpečie pacientov a personálu nemocnice. Do červenej zóny nebude mať prístup bežný pacient a v tejto zóne bude pracovať personál Urgentného príjmu FN Trnava. Nemocnica spúšťa aj testovanie formou drive-in.

Po zavedení triediaceho stanu Fakultná nemocnica Trnava zvyšuje bezpečnosť pacientov a personálu spustením červenej zóny. Ide o špeciálne pracovisko, ktoré spĺňa najvyššie bezpečnostné kritéria. Toto pracovisko bude slúžiť na realizáciu zdravotníckych výkonov u pacientov, u ktorých bol potvrdený COVID-19.

„Fakultná nemocnica Trnava zriadila toto pracovisko za účelom jednoduchých výkonov u pacientov, ktorí majú potvrdený COVID-19. V rámci tohto pracoviska je vyhradená aj miestnosť, v ktorej sa môžu realizovať urgentné zákroky ako šitie pacientov, ošetrenie zlomenín a podobne“, uviedol generálny riaditeľ FN Trnava MUDr. Daniel Žitňan, MBA.

Celá červená zóna sa nachádza v Pavilóne chirurgických disciplín FN Trnava, ktorá je izolovaná od ostatných oddelení pavilónu. V rámci červenej zóny sa nachádza vyhradený vstup pre personál a miestnosti na prezliekanie. Prvá miestnosť na prezliekanie slúži personálu na oblečenie osobných ochranných pomôcok a druhá miestnosť slúži na vyzlečenie sa z ochranných osobných pomôcok, kde budú tieto pomôcky izolované a následne pôjdu na likvidáciu. V rámci zóny je aj miestnosť vyčlenená na urgentné zákroky a lôžková časť na zotavenie pacienta po zákroku.

Fakultná nemocnica Trnava bude viac testovať

FN Trnava navyšuje počet testov na COVID-19. Z 25 testov denne sa navyšuje počet na 50. Testovať sa začína od stredy 8.4. 2020 v čase od 8:00 do 12:00. Na test je potrebné objednať sa deň vopred na telefónnom čísle 0905 396 163 na presne určený čas. Pacient musí prísť na osobnom automobile a musí mať rúško, vlastné pero a rukavice. Pacient nevystupuje za automobilu, celý ster bude vykonaný cez okienko auta. Ak je pacient poistený v zahraničí, je nutné priniesť si so sebou tri kópie karty poistenca. „Som veľmi rád, že môžeme spustiť testovanie formou drive-in, čím môžeme navýšiť počet denne testovaných“ uviedol generálny riaditeľ FN Trnava Daniel Žitňan. Testovanie pacienta bude prebiehať pri triediacom stane.

Fakultná nemocnica Trnava spustila v polovici marca triediaci stan, ktorý slúži na filtráciu pacientov. Každý pacient a sprievod pacienta, ktorý ide do nemocnice, musí prejsť cez stan, kde sa zisťuje anamnéza pacienta a sprievodu pacienta. Následne je pacientom a sprievodu meraná telesná teplota. Pacienti, ktorí nemajú príznaky COVID-19 dostanú zelenú pásku a môžu ísť na vyšetrenie do nemocnice. Pacienti, ktorí majú príznaky COVID-19 budú vyšetrení v rámci červenej zóny.

– – –

Pozn. red. Dnešnej tlačovej konferencie sa zúčastnilo aj naše médium. Video reportáž momentálne spracovávame a bude uverejnená ihneď po spracovaní.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img