ISSN 1337-8481

nedeľa, 23. júna, 2024

Slovenský úrad mal tlačiť na novinárov, aby zverejnili zdroj. Ak je niekto v štátnej funkcii, kto si nepísal s Kočnerom, nech sa prihlási.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Dobré zprávy ze Slovenska, a to tentokrát o spravedlnosti.

Když nám těsně před Vánocemi přišla výzva od slovenského Úradu na ochranu osobných údajov (UOOU), ať prozradíme zdroj videa, kde si Kočner instaluje kameru v před gaučíkem generálného prokurátora, nebo dostaneme pokutu 10 milionů Eur, nepřišlo nám to v pořádku (a zdroj jsme neprozradili).

Naštěstí to nepřišlo v pořádku ani slovenské Verejná ochrankyňa práv a jejím kolegům (KVOP), kteří začali zkoumat, co se vlastně stalo, proč a jestli na tom náhodou neměl někdo speciální zájem. Zejména, když šéfová UOOU Kočnera obdivovala, tvrdila, že vypadá jako Luke Perry a pravidelně si s ním psala.

Dnes nám od KVOP přišel dopis, kdy se argumentací „došlo k nedorozumění, oni ti blbí novináři to jen nepochopili“ nenechali „učičíkať“. Napadají oficiální vysvětlení, ze kterého mimo jiné vyplývá, že UOOU netušil, že
– ČESKÉ centrum pro investigativní žurnalistiku, které obeslali se svojí výzvou na pražskou adresu, nesídlí na Slovensku.
– Marian Kočner je vyšetřovaný slovenskou policií (ve vazbě od června 2018), AHA!
– a ještě pár dalších perel ducha.

KVOP tak žádá UOOU, aby konali a vyvodili disciplinární zodpovědnost, případě rovnou podali trestní stíhání.
KVOPrulez!


Zdroj fotografie: https://www.vop.gov.sk/

Fotka investigace.cz.
Zdroj: FB

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img