ISSN 1337-8481

utorok, 18. júna, 2024

Farmári zaviedli na družstvách tvrdé opatrenia

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Nextina |MM| Poľnohospodárska skupina SANAGRO zaviedla na svojich farmách tvrdé opatrenia. Aj keď to môže pôsobiť tak, že dnes vyzerá život na farmách takmer rovnako, ako pred krízou spojenou so šírením koronavírusu, nie je to celkom tak. Farmári sa opatreniami snažia ochrániť zamestnancov aj produkciu, ktorá by mohla byť nútenou karanténou niektorého z pracovníkov, vážne ohrozená. „Naši pracovníci pracujú takmer štandardne, ako doposiaľ. Zmeny sa však snažíme prispôsobiť vzniknutej situácii a upraviť ich tak, aby sme v prvom rade eliminovali osobný kontakt medzi pracovníkmi, resp. aby prichádzalo k ich čo najväčšej izolácii,“ hovorí Tomáš Kohút, generálny riaditeľ spoločnosti SANAGRO.

Opatrenia prijala skupina SANAGRO v rastlinnej aj živočíšnej výrobe. Každá oblasť má totiž svoje špecifiká. V oblasti živočíšnej výroby, tam kde to bolo možné, boli dojičky rozdelené podľa jednotlivých zmien tak, aby sa zamedzilo ich osobnému kontaktu. Je tomu tak napríklad aj v spoločnosti Food Farm z Hlohovca, ktorá patrí už osem rokov pod SANAGRO, a ktorá patrí k najväčším dodávateľom mlieka na Slovensku. Mesačná produkcia dosahuje takmer 1,2 milióna litrov mlieka. „Snažíme sa zaistiť, aby sa pracovníci v rámci zmien striedali vo väčších časových rozostupoch ako zvyčajne, aby sa zaistilo riadne vetranie a dezinfekcia šatní,“ dodáva Tomáš Kohút zo SANAGRA. Produkciu mlieka však SANAGRO zabezpečuje aj v regióne Senice, konkrétne na Roľníckom družstve Samuela Jurkoviča v Sobotišti a aj na farme AFG v Turčianskych Tepliciach.

V rámci rastlinnej výroby nariadili na farme BOS-POR AGRO vytvorenie mikrotímov, do ktorých rozdelili pracovníkov, aby sa minimalizoval ich vzájomný styk. Ranné porady pred prácou sú telefonické alebo sa uskutočňujú na otvorenom priestranstve, všetci pracovníci musia pritom používať ochranu dýchacích ciest. “Používanie rúšok sme povinne nariadili na všetkých našich farmách a dodržiavanie tohto nariadenia budeme aj monitorovať, prípadné porušenie aj sankcionovať,“ informuje Tomáš Kohút. Zároveň vedenie podniku nariadilo strážnikom zákaz stretávania sa s ostatnými pracovníkmi. Spoločnosť BOS-POR AGRO pôsobí pri Senici a od roku 2010 sa zaoberá eko produkciou. Pod skupinu SANAGRO sa zaradila pred tromi rokmi. Rozdelenie práce do mikrotímov realizovali aj na ďalších farmách SANAGRA, tam, kde to bolo možné.

Zároveň sa agro skupina SANAGRO, tak ako aj ostatné spoločnosti z iných sektorov, musí vopred pripraviť na krízový scenár. „Vedúci jednotlivých fariem pripravujú možné scenáre, ktoré by sme v prípade vyhlásenia karantény mohli realizovať“ spresnil Tomáš Kohút, generálny riaditeľ skupiny SANAGRO, ktorá pôsobí na západnom a strednom Slovensku a združuje 10 fariem.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img