ISSN 1337-8481

pondelok, 24. júna, 2024

Seredské detičky nám ukázali, ako si predstavujú koronavírus

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Malé deti veľmi citlivo vnímajú dianie okolo nás. Súčasná situácia sa dotýka aj ich a bolo by naivné si myslieť, že ich od negatívnych informácií ochránime.

Deti sami vidia, že sa situácia doma aj vonku zmenila. Majú zákaz chodiť na ihriská, školy a škôlky sú zatvorené, všetci si vonku zakrývame nos a ústa, z televízie a z rozhovorov rodičov neustále počujú slová ako koronavírus, nákaza, karanténa a pod.

Rodičia by mali deťom patričným spôsobom, vzhľadom k veku vysvetliť, čo sa okolo nás deje. V žiadnom prípade ich nestrašte, ale rozprávajte sa. Zdôrazňujte im dôležitosť dodržiavania hygieny a uistite ich, že doma sú v bezpečí. Pomôckou môžu byť aj rozprávky a pesničky, ktoré dnes už na túto tému nájdete na internete.

Naše seredské detičky sme za pomoci učiteľky Kataríny Jakubcovej poverili dôležitou domácou úlohou. Téma bola nakresliť nám, ako si koronavírus predstavujú. A tu je výsledok:

Timko nakreslil ako máme všetci dodržiavať metrové rozostupy od seba.

Samko správne pochopil, že s bojom proti nákaze môžu pomôcť aj vitamíny.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img