ISSN 1337-8481

nedeľa, 23. júna, 2024

Validácia sterilizačných zariadení – opatrenie proti šíreniu vírusu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

V súčasnosti je každý deň skutočným zápasom o efektívnu ochranu  obyvateľov pred šírením koronavírusu  COVID-19. Mimoriadne dôležité pre prežitie sú opatrenia eliminujúce šírenie vírusu  prijaté hlavne  v zdravotníckych zariadeniach, zariadeniach pre seniorov a vlastne všade tam, kde je sterilizácia zdravotníckych nástrojov a pomôcok  používaných pri zásahoch do tela pacientov. Nevyhnutná je preto aktuálna validácia sterilizačných zariadení.

Čo pod slovným spojením „validácia sterilizačných zariadení“ rozumieme?

Práve prostredníctvom validácie sa kontroluje celý proces sterilizácie. Ide o predstrilizačnú  fázu kde musí byť dosiahnutý požadovaný podtlak a pri samotnej  fáze sterilizácie požadovaná teplota, tlak a čas trvania procesu sterilizácie. Súčasťou validácie  je písomná správa  v ktorej je  uvedené,  či je kontrola  účinnosti sterilizácie vykonávaná pravidelne, vyhodnotené sú chemické testy, spôsob balenia  nástrojov a či na sterilizáciu  pre dané nástroje  je volený vhodný program.

Prečo je validácia dôležitá, resp. nevyhnutná ?

Prostredníctvom vystaveného protokolu  kontrolným orgánom deklarujete spoľahlivosť vášho zariadenia a jeho požadovanú  účinnosť.

Kto je povinný vykonávať validáciu sterilizačného zariadenia ?

Prevádzkovateľ sterilizačného zariadenie má povinnosť vykonávať validácie sterilizátora na základe vyhlášky 553/2007 Z.z. ktorá sa ďalej odvoláva na normu STN 17765-1.

Ako často je potrebné vykonávať validáciu ?

Validácia sa vykonáva 1x ročne pokiaľ si to inak interne nenastavíte, no aj  neodôvodnite.

Kto vykonáva predpísanú validáciu ?

Spoločnosť SLOVbiz s.r.o., je akreditované laboratórium na skúšku sterilizačných zariadení  a to na parné aj  horúco vzduchové zariadenia.  Protokol vystavený našou spoločnosťou  je  uznávaný nielen Slovenskou republikou, ale aj v zahraničí, slúži na právne úkony a je nespochybniteľný.

V prípade vašich otázok či potreby konzultácie neváhajte  kontaktovať  našu spoločnosť SLOVbiz s.r.o.  ( www.slovbiz.sk )

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img