ISSN 1337-8481

sobota, 22. júna, 2024

Rúška nosili naši predkovia už pred 100 rokmi

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Nosenie ochranných pomôcok je v súčasnej situácii nevyhnutnosťou. Rúška sa stali nedostatkovým tovarom a ľudia sú nútení si ich svojpomocne šiť. Po uliciach Serede tiež chodíme so zahalenými tvárami, aby sme zabránili šíreniu nákazy. No hromadné nosenie rúšok nie je žiadnou novinkou. Pred 100 rokmi, čelili naši predkovia pandémii zvanej španielska chrípka. Už v tých časoch vedeli, aké dôležité je chrániť sa rúškom.

Španielska chrípka (január 1918 – december 1920) bola smrteľná chrípka, ktorou sa nakazilo približne 500 miliónov ľudí po celom svete a cca 50 miliónov ľudí na ňu zomrelo. V tom čase išlo o 3% celkovej populácie. Práve preto je španielska chrípka označovaná ako najhoršia katastrofa v ľudskej histórii.

historické fotografie poskytol portál www.precitajsi.sk

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img