ISSN 1337-8481

sobota, 22. júna, 2024

AKTUÁLNE: Zoznam otvorených hraničných priechodov s Maďarskom a info pre kamionistov smerujúcich z/do Maďarska – AKTUALIZOVANÉ

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Slovenská strana neustále komunikuje a hľadá riešenia s maďarskou stranou na prijatie čo možno najlepších postupov v záujem eliminácie šírenia koronavírusu a umožnenie a zabezpečenie čo možno najrýchlejšieho pohybu tovaru a zabezpečenie zásobovania najmä potravinami a zdravotníckeho materiálu.

Maďarská strana rozhodla po vzájomnej komunikácii na úrovni ministrov vnútra a oznámila SR miesta na prekračovanie:

🚨Čunovo – Rajka: osobná aj nákladná doprava.

🚨Milhosť – Tornyosnémeti: osobná aj nákladná doprava.

🚨Šahy – Parassapuszta: osobná aj nákladná doprava.

🚨Medveďov – Vámosszabadi: iba osobná doprava.

🚨Štúrovo – Esztergom: iba osobná doprava.

🚨Slovenské Nové Mesto – Sátoraljaújhely: iba osobná doprava.

Na základe rozhodnutia maďarskej strany zostáva hraničný priechod Komárno – Komárom naďalej ZATVORENÝ!

Upozorňujeme, že osobná doprava sa týka pohraničných Slovákov žijúcich 30 km od hraníc, ktorí sa pri hraničnej kontrole preukážu dokladom totožnosti alebo potvrdením od zamestnávateľa. O ďalších informáciách vás budeme priebežne informovať.

MAPA TRÁS PRE KAMIONISTOV SMERUJÚCICH DO/Z MAĎARSKA v prílohe.

zdroj: Polícia SR

– – –

AKTUALIZOVANÉ – doplnenie tlačovej správy Prezídia PZ SR

Na prechod do Maďarska je potrebné predložiť:

Občiansky preukaz/cestovný pas, pobytovú kartu a pracovnú zmluvu.

Upozorňujeme, že osobná doprava sa týka pohraničných Slovákov žijúcich 30 km od hraníc, ktorí sa pri hraničnej kontrole preukážu: dokladom totožnosti – občiansky preukaz/cestovný pas, pobytová karta a potvrdenie od zamestnávateľa/pracovná zmluva.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img