ISSN 1337-8481

sobota, 22. júna, 2024

Odporúčania HZS pri pohybe v horách v čase rizika nákazy koronavírusom

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

HZS |MM| V súčasnej dobe sa vo veľkom diskutuje o tom, či v tomto období, počas platnosti opatrení súvisiacich so zamedzením šírenia koronavírusu by mali turisti chodiť do hôr alebo nie, a ak áno, tak za akých podmienok.

Je prezentovaných mnoho odporúčaní a jedným z nich je aj to, že by sa v horách mali pohybovať po samom, čo však môže, hlavne pri pohybe vo vysokohorskom teréne a mimo značených trás predstavovať veľké riziko. Určite neodporúčame návštevníkom chodiť do hôr vo veľkých skupinách, čo je v dnešnej dobe až neprípustne a spojené s veľkým rizikom šírenia nákazy. Vhodnejší je však pohyb vo dvojici, s niekým, s kým zdieľate napríklad spoločnú domácnosť a v prípade nehody si viete navzájom privolať pomoc. A ak sa už vyberiete do vysokohorského terénu sami, je dôležité informovať o tejto skutočnosti, ako aj trase, ktorú idete absolvovať a predpokladanom čase návratu príbuzných alebo inú osobu, ktorá v prípade, ak sa vám stane úraz alebo budete potrebovať pomoc, bude vedieť o týchto skutočnostiach informovať záchranné zložky. Je vhodné mať so sebou nabitý mobilný telefóny, poprípade náhradný zdroj (powerbanku), GPS v mobile, nainštalovanú niektorú z mobilných aplikácií, pomocou ktorých si viete privolať pomoc (aj z oblastí so slabým mobilným signálom) a záchranárom sa súčasne s hovorom alebo tiesňovou SMS zobrazí aj Vaša GPS poloha (App HZS, Záchranka, App 155,…..), svetlo a samozrejme vhodný výstroj a výzbroj, tekutiny a niečo na doplnenie energie.
Horská záchranná služba opätovne apeluje na všetkých návštevníkoch hôr, aby sa správali zodpovedne, zbytočne pri pohybe v horách neriskovali a neohrozovali zdravie a životy seba, ale aj ostatných ľudí a záchranárov, ktorých pomoc by následne mohli potrebovať.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Na JOJ..hlavný hygienik..koronavírus sa v prírode nenachádza,preto je lepšie byť vonku v prírode,ako byť stale zavrety a takisto netreba mať žiadne rúško..

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img