ISSN 1337-8481

sobota, 22. júna, 2024

Koronavírus prebúdza aj v Seredčanoch ľudskosť

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Mimoriadne ťažká situácia vo svete preverí ľudskosť v každom z nás. V týchto časoch sme si tak nejak bližší jeden k druhému. Je dojímavé sledovať, ako sú niektorí ľudia na Slovensku obetaví a navzájom si pomáhajú. Nielen, že sa jeden druhého psychicky podporujeme ale nezriedkavá je aj materiálna pomoc.

Majitelia hotelov ponúkajú voľné izby na ubytovanie lekárom a sestričkám v prvej línii, šikovné ženy zdarma šijú a rozdávajú rúška, hudobníci online koncertujú, učitelia hromadne cez facebookovské skupiny vyučujú žiakov, fitness tréneri predvádzajú cviky, ktoré je možné cvičiť aj doma. Mladší pomáhajú starším s nákupmi či donáškou liekov. Dokonca niektoré obchody ponúkajú rozvoz základných potravín v rámci mesta na objednávku domov zdarma.

Takýchto a podobných pomocí je neúrekom.

Kto sleduje dianie na sociálnych sieťach, určite vie aj o hromadnom minútovom potlesku každý deň o 19:00 hodine na podporu všetkým, ktorí v tejto mimoriadnej situácii chodia do práce. Ide o dojímavé gesto, ktoré spája ľudí.

Aj Seredčania dokazujú, že majú veľké srdce. Mnohí už iste viete o online disko párty, ktorú zorganizoval Marcel Dáni. Jeho nápad sa ujal a ďalšie skladby na želanie budú mať pokračovanie.

Tie zručnejšie ženy sa rozhodli doma ušiť rúška nielen sebe ale aj známym. Na Dolnomajerskej ulici Tatiana ušité rúška ponúkla susedom. Prekvapením bolo poďakovanie so srdiečkom.

Aj ďalšia Seredčanka svojim susedom podáva pomocnú ruku v podobe ušitia ochrannej pomôcky.

Prosba, aby mladší pomáhali seniorom si mnohí Seredčania zobrali k srdcu. V obchodoch je vidieť nákupy rozdelené na pokladničnom pulte na kôpky, keď jeden nákup robí zákazník pre seba a druhý pre známych v staršom veku. Príkladom je dnes Pažitná ulica a ochota s nákupom pre susedov.

Veľmi príjemne prekvapenie čakalo obyvateľov jedného z činžiakov na Železničnej ulici. Dezinfekcia je nedostatkový tovar a aj s tým málom bol niekto ochotný sa podeliť a dať tento prostriedok do vestibulu, aby si susedia dezinfikovali ruky pri príchode domov.

Pomoci v meste je určite viac, len sa nie všetky informácie dostanú k nám. Väčšina z obyvateľov mesta chce zostať v anonymite a za svoju pomoc neočakávajú publicitu len obyčajné ľudské ďakujem.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img