ISSN 1337-8481

utorok, 25. júna, 2024

Informácia zo zasadnutia KŠ mesta SEREĎ v súvislosti COVID-19 16.03.2020

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img
Bez rúška či iného krytu úst a nosa ani na krok. Nielen do obchodov či otvorených prevádzok. Chránite nielen seba – ale spoločne všetkých. Najlepšie pre Vás je ostať doma.
MsÚ Sereď – Od pondelka 16.03.2020 ZMENA stránkových otváracích hodín na mestskom úrade:
Pondelok:           13,00 – 16,00hod
Utorok:                 08,00 – 12,00hod
Streda:                 13,00 – 17,00hod
Štvrtok:                08,00 – 12,00hod
Piatok:                 08,00 – 12,00hod
Na mestskom úrade bude zavedený obmedzený režim pre stránky. Vybavovanie do 5-7 min.
Je nutné dodržiavať odstup podľa pokynov zamestnanca úradu a mať na ústach rúško, respirátor resp. mať inak zakrytý nos a ústa.
Pre tých čo nemajú rúška – prosíme Vás o svojpomocné zhotovenie. Návod je napríklad aj tu:
Odporúčaná je mailová (mu@sered.sk) a telefonická komunikácia:
0 31 7892470 – primátor mesta
0 31 7892934 – zástupca primátora mesta
0 31 7892215 – matrika
0 31 7892392 – spojovateľka
0 31 7892393 – spojovateľka
0 31 7892094  – telefónna ústredňa
 (všetky kontakty na MsÚ nájdete na: https://www.sered.sk/s226_mestsky-urad)
Odporúčame platenie poplatkov a iných platieb elektronickou formou.
MHD Sereď dňom 17. 3. 2020 bude premávať v obmedzenom režime ako v medzisviatkovom období na konci kalendárneho roka. Znamená to, že spoje označené značkou „x10“ a „x27“ nebudú premávať. Vstup do vozidla bude umožnený iba strednými, resp. zadnými dverami. Cestujúci musí mať na ústach rúško, respirátor resp. mať inak zakrytý nos a ústa. Nepristupovať k vodičom – bude vyznačená ochranná zóna vodiča. MHD bude vykonávaná bezplatne. Toto opatrenie platí do odvolania.
Mestská polícia robí prevenciu. Upozorňuje a rozpúšťa väčšie skupinky ľudí, kontroluje obchody. V prípade potreby treba volať číslo 159.
Oblasť školstva
Podľa pokynov Ústredného krízového štábu s platnosťou od pondelka 16. 03. 2020 sa na 2 týždne uzatvárajú všetky školské a predškolské zariadenia.
Spoločenské, kultúrne a športové podujatia
Pohrebné obrady sa budú uskutočňovať len pri hrobovom mieste – mimo domu smútku. Odporúčame zúčastňovať sa pohrebných obradov len najbližším príbuzným.
Všetky kultúrne, spoločenské a športové podujatia sú zrušené a odložené na neurčito.
Uzavreté sú všetky detské ihriská v meste. Od zajtra sa budú natierať postupne všetky lavičky v meste. Prosíme – nesedieť do odvolania na nich.
ODPORÚČAME SLEDOVAŤ AKTUÁLNE USMERNENIA
REGIONÁLNEHO ÚRADU VEREJNÉHO ZDRAVOTNÍCTVA.
zdroj: sered.sk

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img