ISSN 1337-8481

utorok, 25. júna, 2024

Slovenskí policajti išli do Grécka pomáhať upokojiť situáciu na hranici

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM|  Grécka republika požiadala Európsku agentúru pre pohraničnú a pobrežnú stráž na základe kritickej situácie, ktorá na prelome mesiacov február a marec 2020 vznikla na Grécko – Tureckej hranici, o nasadenie tímu rýchleho pohraničného zásahu, ktorý má prispieť k upokojeniu situácie v oblasti a k zabráneniu vstupu nelegálnych migrantov na územie EÚ.

Výkonný riaditeľ agentúry posúdil situáciu a vzhľadom na jej vážnosť rozhodol 3. marca 2020 o nasadení požadovaného tímu do oblasti Evros v počte 100 policajtov. V súlade so stanovenými počtami pre jednotlivé členské štáty sa Slovenská republika bude na tvorbe tímu podieľať ôsmimi policajtmi určenými na vykonávanie činností súvisiacimi s hraničným dozorom. Celý náš tím bude pôsobiť v priestore hraničného prechodu Kastanies.

Vyslaniu predchádzalo veľa dôležitých činností začínajúc výberom skúsených a jazykovo vybavených policajtov, pokračujúc logistickým zabezpečením, informovaním o situácii a povinnostiach, ktoré budú plniť v spolupráci s príslušníkmi gréckej polície a tiež služieb hraničnej polície z ďalších členských krajín. Okrem toho sme pre náš tím zabezpečili dostatočné množstvo ochranných prostriedkov súvisiacich s ochranou proti Covid – 19.

Mimoriadnu pozornosť sme samozrejme venovali ochrane zdravia našich policajtov. Pre prípad osobného kontaktu s nelegálnymi migrantmi, sú všetci naši vybavení proti úderovými kompletmi, prilbami a štítmi, ktoré im zabezpečia potrebnú ochranu.

Začiatkom týždňa osem takto pripravených a vystrojených policajtov odprevadil na cestu do Grécka 1. zástupca riaditeľ úradu hraničnej a cudzineckej polície P PZ  plk. Mgr. Róbert Gucký.

Slovenská republika si je vedomá spoločnej zodpovednosti členských štátov za ochranu schengenskej hranice a je pripravená poskytovať solidárnu pomoc krajinám, na území ktorých nastala nezvládnuteľná situácia. V roku 2019 sme prostredníctvom bilaterálnej pomoci a zapojenia do operačných aktivít agentúry Frontex vyslali 188 policajtov. Rovnaký počet policajtov sme pripravení vyslať aj v roku 2020. V prípade potreby, ak by kritická situácia na hranici Grécka s Tureckom trvala dlhodobo, resp. ak by sa podobná kritická situácia vyskytla aj na iných úsekoch schengenskej hranice, sme pripravení počet vysielaných policajtov zvýšiť.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img