ISSN 1337-8481

utorok, 18. júna, 2024

PRÁVE TERAZ: Mimoriadna situácia na Slovensku od zajtra 06.00 hod. ráno

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Vláda Slovenskej republiky v súvislosti so zvýšeným rizikom šírenia nového druhu koronavírusu na celom území SR vyhlásila mimoriadnu situáciu. Táto platí od štvrtka 12.03.2020 od 06.00 hod. ráno.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Dnes som si vypočula tlačovú besedu s premiérom Pelegrinim a s ministerkou pani Sakovou. Pan premiér sa vyjadril že budeme mať 100 pľúcnych respiratorov, že viac nenakupime lebo mame len 1000 zdravotníkov a ostali by aj tak nevyužité na sklade,lebo ich nemôže obsluhovať nevyuceny personál.Zamrazila má táto správa, pretože v prípade vypuknutia epidémie 100 respiratorov nebude postačovať .Tak potom budeme umierať len preto, že nemáme dostatok respiratorov?
    Je taký problémy zaučiť pesonal,dobrovoľníkov na obsluhu tohto prístroja ? Iné krajiny ako Južná Kórea, Vietnam si zabezpečili personal zo zahranicia v tisícoch a zaučili ich na jeho obsluhu. Nemyslite si pán premiér, že by ste mali prehodnotiť svoj postoj v počte respiratorov? Veď vo vážnom prípade je to jediná vec ktorá postihnutému môže ešte zachrániť život. Staviate nás výslovne do polohy, že budeme znova podplácať zdravotnícky personál aby toho môjho potencionálneho pribuzneho napojili na pristroj a ho uprednostnili.

  2. Pani Dubnická iba prezradila verejné tajomstvo. Éto vsjo. Nepamätáte si ako primári brali kačice a keď to prasklo tak to bola hamba jak svet? A to ľudia celoslovensky známi a uznávaní odborníci.

  3. Monika Dubnicka, nie je jednoduché zaručiť personál na obsluhu s takýmito prístrojmi…pracujem na takomto oddelení a z vlastnej skúsenosti viem povedať, že keď sme zaucali nové sestry, trvalo im minimálne mesiac ( ak nie viac) kým vedeli samostatne vyhodnotiť správne situáciu–prečo ventilátor alarmuje a ako to vyriešiť…. Nestačí len vypnut zvuk alarmu… Tam leží človek, ktorý nedokáže sám dýchať a ona musí vedieť, čo ma robiť….To sa za týždeň, dva NEDÁ NAUČIŤ… To nie je práca s registracnou pokladňou…. A ďalšia vec- kto zaplatí tých nových ludi,resp aký plat im dajú, aby napr.sestra z rakúska sem prišla? Tu by dostala jednu tretinu toho, čo zarobí tam… Ukrajina? Boh nás ochraňuj… Mame na praxi študentky z Ukrajiny ( vysokoškolácky) a poviem Vam- ony nemaju ani taký základ vedomosti, a ani zručnosti, ako majú u nás sestry v 2 ročníku stredoškolského štúdia…

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img