ISSN 1337-8481

pondelok, 24. júna, 2024

HOAXY O KORONAVÍRUSE: Kompilácia tvrdení „jedna pani povedala“ a klamárov, ktorí šíria paniku

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

…a čerešničkou na torte je, že koňov otca brat je v Číne, odkiaľ odporúča, aby ste pili teplú vodu a vírus nedostanete…

V čase prípravy tohto statusu (streda večer) nebol na Slovensku potvrdený žiadny prípad koronavírusu. Niekoľkým Slovákom to je ľúto, a preto na sociálnych sieťach šíria statusy a komentáre o tom, že vírus už na Slovensko dorazil, ale všetci o tom musia mlčať – od doktora po vrátnika na Kramároch. Medzi týmito šíriteľmi sú milovníci konšpirácii, ale aj takí, ktorí zámerne klamú a zabávajú sa na tom.

V prípade, že koronavírus bude na Slovensku potvrdený, budú o tom informovať príslušné úrady a túto informáciu nájdete aj na tejto stránke, ako aj na www.facebook.com/policiaslovakia. Taktiež tam budeme informovať o všetkých dôležitých správach v tejto súvislosti.

Najlepším zdrojom je FB stránka Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, kde nájdete nielen aktuálne fotografie a správy z nemocníc, ale aj preventívne rady a edukatívne informácie o koronavíruse.

zdroj: Polícia SR

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img