ISSN 1337-8481

utorok, 18. júna, 2024

Odvolací súd pojednával v kauze Jurčaga proti Holičkovi

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Trnava | Práve v týchto chvíľach sa skončilo ďalšie pojednávanie vo veci Jurčaga vs. Holička, kde exstarosta Jurčaga dnes už exstarostu Holičku za jeho výroky prednesené na rokovaní Obecného zastupiteľstva v roku 2015.

Rozsudok Okresného súdu v Galante nenadobudol právoplatnosť z dôvodu odvolania sa obidvoch strán sporu. Dnešné pojednávanie, ktoré sa konalo na Krajskom súde pred senátom, ktorému predsedala sudkyňa Krajského súdu JUDr. Silvia Hýbelová, sa nieslo v oboznámení sa s vykonanými dôkazmi na súde 1. stupňa. Je dôležité zdôrazniť, že zásadným dôkazom v procese, je videozáznam vyhotovený na rokovaní OZ novinami Seredonline.sk, ktoré sa dlhodobo zasadzujú o transparentnosť v samosprávach a v Šintave bez nároku na akúkoľvek odmenu nahrávajú a zverejňujú všetky rokovania Obecného zastupiteľstva už druhé volebné obdobie.

Súd pojednávanie prerušil a odročil s tým, že v marci budú prehrané ďalšie sekvencie z videozáznamu, ktoré by mali ešte detailnejšie priblížiť atmosféru na rokovaní OZ a tým umožnili čo najobjektívnejšie sudcom zhodnotiť Holičkom prednesené výroky na adresu Jurčagu a nimi spôsobenú ujmu exstarostovi Jurčagovi.

Je smutné, že hlavne po dobu posledných 8 rokov mnohí volení zástupcovia, primátori a starostovia obcí si výkon správy verejných akoby zamenili s budovaním vlastného ega a niekedy až arogantným a násilným presadzovaním záujmov.

Bolo by už načase, aby si volení zástupcovia uvedomili svoju pozíciu spočívajúcu v prvom rade v službe občanom, ktorí ich za prácu platia a snažili sa s občanmi v prvom rade komunikovať, vychádzať im v ústrety a svojim konaním by mali konať vo verejnom záujme.

O ďalšom postupe vo veci predmetného sporu budeme verejnosť informovať.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img