ISSN 1337-8481

utorok, 25. júna, 2024

Prezidentka prijala víťaza volieb Igora Matoviča

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezidentka Zuzana Čaputová v pondelok 2. marca 2020 prijala lídra hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igora Matoviča. Prezidentka s Igorom Matovičom hovorila o zostavovaní koalície a o tom, ako zatiaľ vyjednával s predstaviteľmi politických strán. Témou ich spoločného rozhovoru bolo aj obsadzovanie jednotlivých rezortov, tak ako aj bolo medializované, zatiaľ sa nerozprávali o konkrétnych personálnych návrhoch. Hovorili aj o ustanovujúcej schôdzi a o ďalších procesných krokoch, ktoré budú nasledovať.

Aj osobne mu zablahoželala k skvelému výsledku vo voľbách. „Je to naozaj veľká dôvera, ktorá sa dostala tomuto hnutiu a ďalším stranám a myslím si, že primerane tomu je to aj veľká zodpovednosť. Som rada, že zo všetkého čo som dnes s pánom Matovičom preberala, vyplýva, že si túto zodpovednosť plne uvedomuje.

Prezidentka zároveň informovala, že zajtra má v pláne pozvať ďalších lídrov politických strán, ktorí sa zrejme budú podieľať na zostavovaní novej vlády. Na základe týchto stretnutí, pokiaľ bude teda deklarovaná spoločná vôľa zostaviť vládu a vytvoriť koalíciu, znamená to, že takéto zoskupenie politických strán bude mať dostatočnú podporu v parlamente.

„Ak sa potvrdí, že do vlády sa hlásia tri alebo štyri politické subjekty, ktoré by vládu tvorili, následne poverím pána Igora Matoviča zostavením vlády Slovenskej republiky.“ 

 

zdroj: prezident.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img