Kto vracia do Šintavy cenzúru?

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Šintava / V pondelok bude rokovania OZ, na ktorom budú poslanci rozhodovať o sankcionovaní EXstarostu Holičku za zjavné porušenie Ústavného zákona. Podnet na rokovanie zastupiteľstvu pripravila Komisia na ochranu verejného záujmu.

V piatok sme sa v článku uverejnenom pod titulom Dostane EXstarosta Šintavy Holička pokutu za ignorovanie Ústavného zákona? venovali faktografickému popísaniu problematiky a upozornili sme na závažnosť hlasovania, ktoré poslancov  OZ čaká.

Odkaz na uverejnený článok  https://www.archiv2.seredonline.sk/2020/02/21/dostane-exstarosta-sintavy-holicka-pokutu-za-ignorovanie-ustavneho-zakona/  sme uverejnili aj na sociálnej sieti v skupine  Šintava – spoločne rozvíjame obec.

V piatok v nočných hodinách nám bol administrátorom odkaz zmazaný a prístup do skupiny s možnosťou uverejňovania príspevkov zablokovaný.

V tomto krátkom článku sa preto verejne pýtame – komu bolo článkom nastavené zrkadlo a kto sa bojí upozornenia občanov na možné spôsoby hlasovania vo veci, kde došlo k pravdepodobne zjavnému porušeniu  Ústavného zákona voleným zástupcom obce? Komu záleží na tom, aby obyvatelia znovu neboli informovaní o veciach verejných a kto sa snaží obmedzením práva na informácie a slobody slova obec uvrhnúť do času z pred roka 1989? Nevadí vedeniu obce cenzúra, ktorú mohol vykonať výlučne ľahko identifikovateľný administrátor FB stránky, ktorá však nie je stránkou súkromnou, ale tvári sa ako profil obce?

Obyvatelia obce ešte pred niečo viac ako rokom zvádzali v obci zápas o transparentnosť samosprávy a proti arogancii moci. Boli v zápase úspešní?

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Majko, ty proste hladas nepriateľov všade. Ak nie su ty ai ich vyrobis. Uz pri citani toho tvojho upozornenia pre hlasujúcich mi bolo divne, preco to robis. Skus si v pondelok ľahnúť pred kecpult v sintave, hlavne ale nie v pyzamku

 2. „Komu záleží na tom, aby obyvatelia znovu neboli informovaní o veciach verejných..“?
  Obcania su o tomto nadchadzajucom hlasovani informovani na stranke obce Šintava.

 3. Na našej stánke som program videla a až pán Majko mi ukázal ako je hlasovanie dôležité.A aj že tu sa ukáže odvaha a ozajstný záujem poslancov ísť za pravdou aj vedy keď si z voľaktorých ľudí asi urobia nepriateľov.Pán Majko nastavil zrkadlo poslancom a nám dedinčanom povedal scenáre ktoré môžu nastať a čo budeú znamenať.Asi musím ísť na zastupiteľstvo a pozrieť sa na poslancov na to ako sa budú pri hlasovaní tváriť.Pani starostka ty to nevidíš?Čo všetko si sľubovala a skutek utek.Sláva nehanbíš sa??????

 4. Všetko je tam i naďalej skorumpované. Sedia tam i naďalej Holičkoví prisluhovači, ktorí i naďalej ovplyvňujú rozhodnutia. Pokiaľ sa ich nezbavíte, nepohnete sa z miesta. Bude to stále len výmena názorov s vypisovanie.

 5. Áno sú tam traja, ktorí boli riadne zvolení a možno sa k nim niekedy pridá aj niekto z volebnej flotily a možno niekedy aj pani starostka či už nevedomky …

 6. Odpoveď 23. februára 2020, 18:56 at 18:56 – v pripade pondelkoveho hlasovania a teda temy clanku je uplne jedno, kto je za alebo proti Holickovi.

  Tam ide VYLUCNE O PORUSENIE USTAVNEHO ZAKONA.

  Kto za koho kope ci ake ma presvedcenie moze byt podstatne v „nepodstatnych“ temach. Ustavny zakon a jeho respektovanie je tema vazna – preto sa hovoti o zakone USTAVNOM, nie beznom.

  Je tu snad niekto, kto VEREJNE SCHVALUJE PORUSENIE USTAVNEHO ZAKONA?

  Presne s tymto sa budu musiet zajtra POPASOVAT AJ POSLANCI.

  Maju podklady. Co urobia?

  Ignorovat fakty moze mat pre kazdeho z nich vazne nasledky do buducnosti a otazky kompetentnych organov – preco konali / nekonali?

  Hmmmmmm… Tazke a preto taky odpor proti medializacii tohto problemu.

 7. Veď doteraz nezverejnila napr. kedy sa konal konkurz na pracovníčku OÚ, kde je z neho zápis, koľko bolo kandidátov ,? atď , atď, ona si robí čo chce a dovolí si ukazovať na druhých ? . Zlodej kričí chyťte zlodeja. Stačí ísť náhodne okolo úradu, už ste určite počuli ako sa vyjadruje aj na adresy občanov, ja som osobne počula samí blbec a to je to najkrajšie pomenovanie. Otvorte už oči, čo to máte za “ jemnú, slušnú, príjemnú “ pani starostku. Ona nevie ani pekne otvoriť ústa, len vypaľuje na dvore zobák, to má platené ?

 8. Odpoveď 8. marca 2020, 14:38 at 14:38 – Dianie v samosprave Brunovce ako aj Sintava sledujem po dlhe roky, teda nie jedno volebne obdobie.

  Takmer identicky scenar, takmer identicke spravanie sa volenych zastupcov akurat v inteligencii a vystupovani starostiek je zasadny rozdiel.

  Samosprava, resp. legislativy tykajuca sa samospravy si vyzaduje ZASADNU REFORMU.
  Krok za krokom…

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img