ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. apríla, 2024

Trnavská župa v rámci „Roku slovenského divadla“ podporí ochotnícke divadlá

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

TTSK |MM|  Rok slovenského divadla bude v Divadle Jána Palárika (DJP) v Trnave venovaný ochotníckemu divadlu. Trnavská župa, prostredníctvom DJP a Trnavského osvetového strediska, ktorých je zriaďovateľom, dlhodobo podporuje divadelné súbory ochotníkov v celom kraji. Ambíciou župy je, aby tieto súbory pravidelne obsadzovali popredné priečky v domácich i zahraničných súťažiach, a tak pokračovali v bohatej župnej tradícií ochotníckeho divadla.

„Som veľmi rád, že sa župné Divadlo Jána Palárika, pri príležitosti Roku slovenského divadla, zameria na podporu ochotníkov. Chceme totiž pokračovať v intenzívnejšom prepájaní profesionálneho a ochotníckeho divadla, ktorú sme začali už v minulom roku“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

V roku 2020 DJP pripraví pre ochotnícke divadlá 3 vzdelávacie workshopy, ktoré budú zamerané na profesionalizáciu ich činnosti. V tejto súvislosti je DJP navyše pripravené ochotníckym súborom poskytovať pomoc v oblasti dramaturgie, réžie, či scénickej výpravy. V programe DJP bude tiež vytvorený pravidelný priestor na prezentáciu tých najlepších inscenácií ochotníckych divadiel. Najbližšie, už 18. februára 2020, vystúpi Divadlo na Trakoch s inscenáciou Je dôležité mať Filipa?.

Trnavská župa už v minulosti zorganizovala prehliadku ochotníckych divadiel.

Jozef Viskupič, trnavský župan

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img