ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Primátor Tomčányi stiahol výzvu mesta Veselickému, na základe ktorej do konca roka mali byť nezákonne vyplatené peniaze Veselickým už vrátené.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Sereď / Primátor a štatutár mesta Sereď  Ing. Martin Tomčányi na rokovaní MsZ práve teraz oznámil, že stiahol výzvu Mesta Sereď adresovanú viceprimátorovi a jeho zástupcovi  Bc. Ľubomírovi Veselickému na vrátenie cca 85 000 Eur, ktoré mu boli vyplatené nezákonne  (výsledok kontroly hlavnej kontrolórky). Odvolal sa na závery vyšetrovania polície.

Poslanec Hanus upozornil primátora na to, že polícia nevyhodnotila konanie ako trestný čin, no je tu občiansko právna rovina. Primátor chce ním určené a mestom vyplácané odmeny  riešiť dohodu o urovnaní. Poslanec Hanus zároveň upozornil na to, že primátor stiahol výzvu až v čase, kedy už mali byť od Veselického peniaze  vrátené v mestskej kase.

Čo na takýto postup hovorí občan?

Poslanec Kurbel jasne a zrozumiteľne primátorovi Tomčányimu povedal, že na nezákonné určenie a vyplácanie odmien Veselickému je zodpovedný on, kto si neoprávnene prisvojil právomoc poslancov MsZ a že verejne klamal, keď tvrdil, že plat viceprimátora nebol menený.

Ostatní poslanci sa k téme nezákonného vyplácania odmien Veselickému nevyjadrili.

Kedy sa ostatní poslanci naučia vyjadrovať k dôležitým veciam týkajúcim sa hospodárenia mesta, používania verejných peňazí a konania vedenia mesta aktuálne a vtedy, kedy verejné zaujatie stanoviska má zmysel?

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Niektorí poslanci sú pätolízači. Nechcú si to rozhádzať s primátorom. Ale je to ich psou povinnosťou upozorniť primátora na jeho nesprávne alebo nezákonné konanie! Sú volení občanmi na to, aby chránili záujmy občanom a ich majetok. Nie na to, aby si tam odsedeli, prípadne si vybavili svoje záujmy a dostali odmeny.

  2. Mozno poslanci (minimálne niektori) ani nechapu, co primatorovi schvalili, Pokusim sa im to vysvetlit v clanku, kedze mozno nie je daleko doba, kedy motiv svojho konania budu musiet oni vysvetlovat do zapisnice vysetrovatelovi.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img