ISSN 1337-8481

piatok, 23. februára, 2024

Okresný súd v Galante v trestnej veci pojednával v neprítomnosti obžalovaného starostu Macha.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Galanta /  Pojednávanie v trestnej veci prečin marenia úlohy verejným činiteľom §327/1 TZ.,  kde je obžalovaným starosta a štatutár obce Šoporňa Mgr. Adrián Macho začalo krátko po 13:00 hodine.

Obžalovaný starosta a štatutár obce Šoporňa  Mgr.Adrián Macho sa na pojednávanie nedostavil. Jeho obgajca Mgr. Slavomír Trnkócy súdu predložil písomné vyjadrenie obžalovaného so súhlasom s pojednávaním súdu v jeho neprítomnosti.

Opätovne vypovedala svedkyňa, prokurátorka OP.

Sudca znovu upozornil advokáta Trnkócyho, aby výsluch svedkyne viedol korektne. Na predchádzajúcom pojednávaní totiž advokát Trnkócy voči svedkyni používal invektívy, urážlivé  poznámky a výsluch viedol s posmeškami, na čo bol súdom upozornený.

Svedkyňa odvolávajúc sa na stanovisko Generálnej a krajskej prokuratúry vyhlásila, že je povinnosťou povinných subjektov súčinnosť prokuratúre poskytovať a prokuratúra má povinnosť vybavovať podnety  doručené na prokuratúru a to v zákonom určenej lehote.

Svedkyňa, prokurátorka OP do zápisnice ku konaniu starostu a štatutára obce Šoporňa Adriána Macha uviedla toto:  „Absolútna ignorácia žiadosti prokuratúry a to aj potom, čo bol starosta obce Šoporňa Generálnou prokuratúrou SR upozornený na protizákonnosť jeho postupu.“

Ďalej svedkyňa – prokurátorka uviedla: „Prokuratúre je takýmto konaním  znemožnený postup pri výkone kontrolnej a dozorovej činnosti.“

„Podávateľ podnetu má na vybavenie podnetu právny nárok“ – doslovne uviedla svedkyňa a odvolala sa na nález Ústavného súdu SR.

Celé dnešné pojednávanie sa nieslo v znamení riešenia procesných postupov a postup zvolený obhajobou vyzerá  ako naťahovanie času a odďaľovanie vynesenia rozsudku.

Tak sa pochopiteľne naskytá otázka, nie je vo verejnom záujme riešiť samotný dôvod neposkytnutia súčinnosti prokuratúre obcou Šoporňa a starostom Machom?  Aký mal starosta dôvod požadované údaje týkajúce sa správy vecí verejných nezverejniť už žiadateľovi a následne Okresnej prokuratúre?

Aká silná musí byť motivácia voleného zástupcu zodpovedajúceho za chod obecného úradu neposkytnúť (nezverejniť) požadované dokumenty, keď odmietnutím súčinnosti prokuratúre riskoval trestné stíhanie?

A v neposlednom rade kde je logika starostu a štatutára obce, ale hlavne  poslancov Obecného zastupiteľstva, kedy majú záujem / tolerujú množstvo právnych sporov, za ktorých riešenie na súdoch obec vynakladá mesačne za právne služby (podľa vyjadrenia starostu Macha na rokovaní OZ)  tisíce Eur dokonca bez písomnej zmluvy?

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Hlavná vec, že p. Macho sústavne napádal býv.starostu Vlčeka. Ajhľa, vykľulo sa šidlo z vreca. Bojoval všetkými prostriedkami proti Vlčekovi, aby sa dostal na jeho miesto a robil si čo chce.

 2. Macho ignoruje zákon o obecnom zriadení,o prokuratúre atd atd,nechodí na súd,platíme mu z dani obecného právnika bez riadnej zmluvy a poslanci nič?. Banda kúpená neschopná.

 3. Či sa dočkáme spravodlivosti? Na to môžeme zabudnúť. Veď sa s tým stretáme každý deň, ako pracuje naše súdnictvo. Na tieto inštitúcie sú len zbytočne vyhodené peniaze zo štátneho rozpočtu.

 4. Veď VY viete všetko. Podľa vašich slov – viete o veciach skôr ako sa stanu 🙂
  Tak, čo sa stane? Poďme – krok za krokom…

 5. Pamätám si rosyvala z vojny v Malackách.prve 3 mesiace tam za povisovacku lyzal gule jednému mazakovy.poznaly sme ho tam ako zlodeja, podvodníka a zbabelca.ked sme my mazaci išli do civilu,tak deň predtým sa dal na osetrovacku že je chorý.dodnes ho mám pred očami,ako sa krcil v rohu izbi na posteli od strachu že na rozlúčku dostane na hubu.a to nebudem ešte rozpisovať čo tam ešte nakradol.vzdy to bol zbabelý potkan.

 6. Každý z Vás raz aj viac krát správy chyby,jedno je isté ,že starosta A.Macho spravil pre obec doteraz,čo si ja pamätám, najviac zo všetkých starostov.Mária Minarova.

 7. istých samozvaných novinárov nezaujíma váš názor, nezaujíma ich ani čo urobil niektorý štatutár, … Niektorí su tak posadnutý osobnou pomstou (napríklad za zrušenie zmluvy), že chytajú verejných činiteľov za slovíčka, len aby mali o čom písať.
  Tak to vidím ja.

  A ako to vidím z minulosti?
  Spomínal sa tu EX. Vtedy nebolo o čom písať? Vtedy bolo všetko OK?
  Všetci vedia ako to bolo, žiaľ, „mlčiaca väčšina“ o pravde mlčí.

 8. milá pani čo tu drýstaš za nezmysly??Majko bol k Vlčekovi oveľa viac krytický ako k Machovi.Len Vlček sa nemusel báť prokuratúry dať im účtovné papiere z obce a Macho sa bojí.Preto je pred súdom a preto Majko píše.Alebo si myslíš že by o súde písal keby súd s Machom nebol?????Majko je pri zmluve v práve a v novinách chcel svoju reklamu robiť Macho a preto podpísal zmluvu.Len blbý poslanci nechápali a Macovi to vyhovovalo.Majko sa na nás šopornanov môže vysrať a obec bude platiť aj jeho advokátov.To som zvedavý ako potom Macho opdôvodní svoje spory s každým namiesto toho aby platil záväzky.

 9. A ty anonym,dristas ešte viacej.Pokial viem,tak Vlček zmaril referendum,a k vôli nemu sa muselo čakať na oficiálne výsledky volieb v celej republike,a si rito ,,,,,AC per exelenz!!!!

 10. Kedy exstarosta dával nejaké papiere? Veď vyhlásil deň otvorených dverí a zavrel sa v kancelárií, ani neodpovedal, utekal zo zastupitelstiev, ktoré sám zvolal, nieto ešte aby ukazoval nejaké papiere.

 11. Už by sa patrilo voľačo nové a a hlavne pravdivé o exstarostovi Vlčekovi. Trápne! Ale toho ste neni schopní. Velebte si svojho živitela Macha aj tak skončí a bude odsúdený.

 12. Dostal príležitosť, ktorú má málo kto!!!
  Ukázať po 4 volebných obdobiach acilpirína, ako sa spravuje obec.
  A on nám to parádne predviedol.
  Česť jeho pamiatke, nech je tam, kde je na veky vekov AMEN.
  Toď všo/. 👍👍👍

 13. Keď za zmerené referendum LEN trestný rozkaz, za zákazky a čierne stavby LEN „nonono“ a za skartáciu faktúr a bielenie kasy to niekto na o p zamietol pod koberec, . . .

  Viete čo?
  Idem si dať pohárik vínka na jeho zdravie a nech si z tých peňazí ešte dlho dlho užíva 🙂

  Len tu nepíšte, čo urobil. Keď vidím školskú kotolňu, tak stačí spočítať dve a dve. ČI? Fakt – veľmi výhodná zakázka. Pre koho a začo, to je už na vás…

 14. Som zvyknuty, ze z Vasho UDH, niektori spravne motivovani „diskutujuci“ necitaju clanky, pozeraju len obrazky a slepo plnia instrukcie ako spamovat vsetko, co poukazuje na netransparentne konanie samospravy a vedenia obce.

  Cim su clanky faktografickejsie a teda cim tazsie sa vyvracaju udaje z ich obsahu, tym menej motivovani „diskutujuci“ citaju dokonca aj nadpisy clankov.

  Uz len plnia funkciu tzv. „uzitocnych idiotov“ …

 15. Ak sme teda pod vašu úroveň, nestarajte sa o nás „p.Majko“. My tu žijeme a my vieme, kto pre obec čo urobil a kto sa ako správal obyvateľom obce. Lepšie „užitočný idiot“ ako neužitočný.

 16. Anonym 14. februára 2020, 20:02 at 20:02 – nepochybujem o tom, ze Vasa rada bola uprimna a ze su ludia, ktori by oslavovali.

  Nie, nepotesim ich. SOL si bude aj nadalej plnit ulohy ktore mediam prinalezia a bude poukazovat na netransparentne konanie volenych zastupcov a to tam, kde ma dosah.

  Kedze u vas je dosah ut tradicne velky, rozsirime zaujem o konanie / NEkonanie dalsich verejnych cinitelov, ktori v istej spolocnosti vystupuju uplne odlisne ako tam, odkial beru peniaze.

  Pochopil ?

 17. UDH okolo Macha a Rosypala ani nechcú pochopiť. To by im tak vyhovovalo buď všetkých zastrašiť alebo znechutiť?? Tak to teda nie! Nech sa dalej zodpovedajú za všetko pred sudmi a inde. A ostatní tiež čo im pomáhajú.

 18. Sopornania,urobte so SOL zmluvu o mediálnom priestore,a budete vzorná dedina na čele so starostom.Akoze sa to volá vy……..e? Nerobte zo seba bojovníka za spravedlnost,ste to ,čo ste.

 19. sopornan 15. februára 2020, 3:47 at 3:47 – snaha bagatelizovat konanie oncanmi plateneho starostu vyustene do obyaloby a postavenia sa pred sud v trestnej veci je sice obdivuhodna, no mina sa Vami chcenemu ucinku.

  Na rozpise pojdnavani v danom termine totiz nestoji ine meno, ako meno OBZALOVANY MACHO.

  A co sa tyka tej slavnej bitky na urade – netykala sa znovu vela ludi, no znovu tam figurovalo to iste.

  Ako tak pozeram, v poslednej dobe figuruje v roznych vysetrovacich spisoch… 😉

 20. Pán Majko, ak obec Šoporňa je podľa vás „UDH“ a diskutujúci su „užitoční idioti“, čo ste potom VY?
  Hráte sa tu na BOHA a všetci ostatní sú primitívi a užitoční idioti?
  Vyjadrim sa priamo a primerane slušne. Normálne ste ma nasral.
  Podľa Vás je to etické a morálne na „profesionalneho novinára“? Nechcem vas uraziť, lebo by som sa dostal na listunu OP, že mám niečo proti vám a nechcem sa začleniť do zoznamu „podozrivých“.
  Teda, určite pri Vašom vysokom nadpriemernom IQ viete, čo si o vás myslím.
  🙂
  Prajem prený deň z „UDH“, váš anonymný pisateľ „užitočného idiota“.
  Nezabudajte však, že nebyť tých prispievateľov /a teraz poukážem aj na seba – že som fakt hlupákom, že do takejto žumpy prispievam,/ tak táto stoka by už dávno nefungovala.
  Stačí tak? Či?

 21. z „UDH“ 15. februára 2020, 11:13 at 11:13 – vdaka za odpoved, je vycerpavajuca a uplne staci.

  Som rad, ze moj prispevok bol natolko presny, ze v jeho obsahu ste sa sponzal. Potvrdzuje mi to ze pisanie ma zmysel a ze zvolena forma aj vysledky.

 22. mr. Majko,na vas musi byt vas trnavsky vzor urcite hrdy. Bez zodpovednosti bez dokazov bez faktov vykrikovat,to vam ide obidvom.fakty su vsak,v pripdae tej kvazi bitky trochu ine,ze. Urcite nam z UDH vysvetlite,co ste cirou nahodou v case toho akoze incidentu robili v soporni…urcite ste len cirou nahodou prechadzal,alebo sa mylim? Aby nedoslo k nedorozumeniu,lebo vy tazko chapete,ze existuju aj ludia s inym nazorom ako vy,ja som naozaj neni zamestnanec OU,ani starostov kamarat…Len vam akosi unika,ze v Soporni ziju Sopornania a tipujem,ze asi vidia,ako obec funguje a jasne to daki najavo vo volbach vam aj vasmu favoritovi….

 23. sopornan- ty si buď Macho alebo si mimo. Starosta je obžalovaný a trestne stíhaný vo viacerych kauzách!! Naviac ho obhajuje za tisíce EUR z našich daní obecný právnik bez riadnej písomnej zmluvy.

 24. Nemôžete prehltnúť že v obci sa žije buduje. Pod vedením Macha obec napreduje. Debilom trha gule. Keby nebolo 3 udavačov neboli by zbytočne sudy obec by nepotrebovala právnika . Voľby Vám ukázali koho občania chceli za starostu. Na adresu Rosypala , keby toľko pracoval v prospech obce každý z vás v dedine by bolo ešte lepšie môžete sa hanbiť za tie vaše pridpevky.

 25. sopornan 15. februára 2020, 15:49 at 15:49 – bavi ma pripominat Vam VEREJNE, ze nie ja stojim pred sudom v pozicii OBZALOVANEHO, ale starosta a statutar obce Soporna Adrian Macho.

  Adrian Macho. A nie preto, lebo sa to niekomu z nas prisnilo, ale preto, lebo ho zazalovala prokuratura ktora tvrdi, ze porusil zakon !! Adrian Macho – o nom je rec.

  A dalsie pruser mu kuka z vyplacania verejnych financii bez zmluvy pravnikovi, ktory ho zastupuje. Ano, stale je rec o starostoci obce Adrianovi Machovi.

  Ako, tu desinu obec uz zaplatila za porusenie dalsieho zakona?

 26. Úspech neni 100 tisícová faktúra pre právnika z daní občanov Soporne!! Zato aby dal fušky Rosypalovi Špánikovi Krajčovi a kontrolórka čuší lebo lóve????.. veď právnik skoro ústavný Trnkoc to istí. Teda žiadne veľké úspechy pán Macho a príživníci.

 27. chodim sem sledovat uz len komentare, ked ma niekto upozorni na takyto „clanok“, alebo ako by som to nazval. Lenze uz aj tie komentare stoja za prd, niekedy sa tu dalo nasmiat, teraz je kazdemu zrejme ukradnute, co sa na tejto stranke pise, ci riesie, co je celkom pochopitelne. Mozno ak by sa autor clankov trocha miernil pri pisani, tak by kazdy jeho clanok v ktorom figuruje soporniansky starosta, neposobil tak zaujato, ale este to vzdy zaklincuje v komentaroch, co v beznom citatelovi vyvola dojem zaujatosti a mozno aj to je dovod preco, ako sa povie, na to sere pes.

 28. Nejak sa to pre starostu komplikuje. Má na krku viaceré trestne stihania,obžalobu,aj Macho starší je zavretý ? – predaj šmejdov,drogy !? S Pukišom?? Rosypalko skupuje rýchlo pozemky v dedine a starosta s Krajcom akože verejným obstarávaním míňajú obecne peniaze? Generálna prokuratúra to istí??

 29. Kto mlčí ten svedčí. Argumenty a dôkazy žiaľ svedčia proti starostovi Machovi a jeho najbližším spolupracovníkom a spriaznenej firme M. Krajča.

 30. V roku 2006 tento projekt nebol schvaleny kvoli kanalu a zaplavam. Teraz bez diskusie sa snazia aby tento projekt presiel v este vacsom rozsahu. Ked pride letna burka cely dolny koniec bude vytopeny. Len to uz Macho nebude davno starosta a bude sa vyhovarat na poslancov, ktori za to zahlasovali. Mena poslancov, co tuto pohromu schvalia, by mali byt na tabuli pred touto opachou, aby sme im mohli dakovat.

 31. ahojte prosim vas kde bude ten logisticky park? pozemok oproti kostolu tam co bude a kedy? Zo skolky bude co? pocul som uz kadeco….dakujem

 32. Jeden logisticky park ma byt tam ako boli vinohrady smerom na patu na rozlohe 16ha.
  Dalsi logisticky park ma byt medzi argentinou a dialnicou, tam uz predtym schvalovali na zastupitelstve kvoli tomu kruhovy objazd.
  Oproti kostolu asi bude poslanec Rosypal stavat nejaky domy alebo bytovky.
  Zo skolky zevraj chceli spravit obecny urad, ale neviem ci este chcu. Malo informacii je na stranke ohladom toho.

 33. V Soporni má byť vybudované obrovské skladové priestranstvo na Výsade,smer Pata,už v minulosti to poslanci neschválili,teraz vraj sa to potichu ide schváliť, vie niekto o tom niečo?

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img