ISSN 1337-8481

nedeľa, 3. marca, 2024

Šintava: Sú odmeny poslancovi Kavoňovi vyplácané neoprávnene?

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Šintava  /  Od komunálnych volieb uplynul rok, čo je dostatočne dlhá doba na hodnotenie výkonov volených zástupcov v samospráve. To, čo zvolení zástupcovia robia pre občanov, najlepšie zhodnotia samotní občania – voliči. Nás zaujímali odmeny poslancov za nimi vykonanú prácu a preto sme Obec Šintava požiadali o zverejnenie informácií týkajúcich sa ich odmeňovania.Tieto informácie nepochybne budú zaujímavé v prvom rade pre obyvateľov obce.

Na začiatok je potrebné poznamenať, že jeden z poslancov sa vyplácania odmien za poslaneckú prácu vzdal. Je ním  Dr. Ján Šimulčík. Na poslednom rokovaní OZ peniaze ktoré mu patrili, venoval na vybudovanie pamätníka – edukačnej kocky, ktorá bola slávnostne odhalená koncom minulého roka a je majetkom obce. Svoje odmeny teda poslanec Šimulčík vložil do majetku obce.

Informácia zaslaná Obecným úradom v Šintave obsahuje dva údaje: odmeny za zasadnutia OZ a odmeny predsedov komisií pri OZ.

Všetko by bolo v poriadku, keby…

 

Informácie o vyplácaní odmien poslancom OZ Šintava zverejnené obecným úradom – dokument: majko-1

Rozpor v informáciách nepochybne pochádzajúcich z účtovníctva obce musí vidieť každý občan na prvý pohľad. Odmena poslancovi OZ Ing. Jánovi Kavoňovi podľa písomnej informácie OÚ bola vyplatená nielen za poslaneckú prácu, teda zasadania OZ, ale aj ako predsedovi komisie.

Jednoduchým náhľadom na oficiálnu webovú stránku obce je možné vidieť, že  poslanec Ján Kavoň nie je predsedom žiadnej komisie. Na základe čoho a na koho príkaz boli tieto finančné prostriedky tomuto poslancovi vyplatené? Ide o neoprávnené nakladanie s verejnými financiami? Ako je možné, že rozpor vo vyplácaní peňazí v rozpore s nárokom na ne nezistila hlavná kontrolórka? Ako bola vykonávaná kontrola vyplácania odmien hlavnou kontrolórkou?

Za Obecný úrad a správu vecí verejných priamo zodpovedá starostka a štatutárka obce Šintava  Bc. Slavomíra Režňáková. Uvedomuje si svoju právnu zodpovednosť?

Zdroj: sintava.sk a Obecný úrad Šintava

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. „Uvedomuje si svoju právnu zodpovednosť?“

  „Krok za krokom“ – ako by to napísal istý novinár.
  Stačí sa opýtať. Či nie? Chápem, o čom by sa potom tak vášnivo písalo?
  🙂
  Či?

 2. Poskytnutá informácia je chybná, odmeny sú aj za člena komisie … A to u všetkých poslancov , ak si dáte deliť odmeny 15 nie sú všade delitelne nakoľko odmena člena komisie je 10 €…

 3. V Šintave sa má rieši iné ako odmeny . Čo takto záhradky pri váhu aké indivídua sa tam zdržujú no hnus . Či to je na konci dediny to sa nerieši ?

 4. ten Majko uz neda pokoj ani sintavanom ! Majko , Majko. Ked náš pán rozdával rozum Majkovi sa neušlo, tak išiel na druhu stranu kde sa rozdavala nenávisť a zlo a tam bol Majko 2 krát .

 5. Ako MAJKO rozdáva nenávisť? Napíšte či má Majko pravdu alebo nie. Klame snáď v niečom? Ak niekto poukáže na nezrovnalosti to je podľa vás nenávisť? Nie je náhodou povinnosťou novinárov klásť aj nepríjemné otázky? Buďme radi že máme Majka, že aspoň niekto za nás čo sme zbabelí je ochotný klásť otázky.

 6. ty bud teda rád že máš Majka. nech píše o tom či sa bude stavať štadion pre futbalistov. To nás viac zaujíma. A nie čo si šintavania schválili, to je ich problém. A Majko klame vo šetkom.

 7. Pozor anonymko, aby si svoje tvrdenie že Majko klame vo všetkom nemusel obhajovať na súde. Už onedlho si jeden tvoj kolega, ktorý tu vypisoval iné sprostosti, bude musieť hľadať veľmi dobrého právnika, ak nebude chcieť ísť do chládku na pár rokov.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img