ISSN 1337-8481

streda, 21. februára, 2024

Na uliciach sú kopy separovaného odpadu. Obyvatelia o zmenách zavedených mestom nevedia. K čomu došlo?

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Sereď /  Aj vám sa zdá, že na uliciach pred rodinnými domami sú už niekoľko dní kopy separovaného odpadu, ktorý bol štandardne odpratávaný väčšinou v stredu? 

Dôvod, prečo tomu je a čo to s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobí, je možné nájsť v diskusii pod jedným z článkov venujúcim sa nelegálnej skládke, ktorá pribudla v prírode:

Treba sa pozrieť po uliciach. Tam sú vrecia s odpadom už niekoľko dní, lebo od nového roku prišlo k zmene, ktorú si zasa niekto vymyslel a namiesto týždenného odvozu odpadu to bude 2x za mesiac. A ešte si ľudia v schránke našli odkaz, kam s akým odpadom, do vriec akej farby, ale vriec nikde. Je super, že odkaz o separovaní ľudia dostali do schránky až v deň, keď mali odpad vyvážať a ľudia už mali vrecia pred domom. Gratulujem tomu kreténovi, čo si toto vymyslel, ako aj všetko, okolo zberného dvora. Takýchto fotiek tu budem čoraz viac. Jednoducho sa budú ľudia zbavovať odpadu po svojom, alebo nebudú separovať a budú všetko trepať do čiernych nádob. Prečo? Lebo to bude jednoduchšie. Ale to mesto zaujímať nebude, lebo ušetria prachy na separáciu. A je zarobené.

V týchto dňoch pripravujeme podklady na článok o zvyšovaní miestnych daní nielen pre podnikateľov, ale hlavne pre fyzické osoby. Poslanci MsZ na návrh vedenia mesta výrazné zvýšenie dane z nehnuteľnosti schválili, no nielen týmto samospráva od tohto mesiaca výrazne zvýšila  náklady na život v meste, v ktorom aj bez toho každým rokom ubúda obyvateľov. Mesto Sereď obyvateľom už koncom predminulého roku zvýšilo poplatok za odvoz komunálneho dopadu (cca o 30%) a teraz zkomplikovalo aj likvidáciu separovaného odpadu. A presne ako píše „obyvateľ“, informácia sa k občanom v požadovanej miere nedostala. So žiadosťou o  stanovisko sme sa opätovne pokúšali kontaktovať vedenie mesta  Sereď a to telefonátom Bc. Ľubomírovi Veselickému, ktorý ja občanmi platený ako viceprimátor a hovorca primátora. Veselický opätovne v pracovnom čase služobný mobilný telefón nedvíhal. 

Z telefonického rozhovoru s pracovníčkou  MsÚ vyplynulo, že Mesto Sereď uzatvorilo zmluvu s externou spoločnosťou, ktorá od januára  2020 separovaný odpad bude zberať a frekvencia zberu tohto odpadu vyplynula zo vzájomnej dohody.

Pracovníčka MsÚ (úradníčka) inak mimoriadne ochotne (v mene občanov srdečná vďaka za profesionalitu na rozdiel od hovorcu, ktorý má komunikáciu v pracovnej náplni, je za ňu platený no dlhodobo sa jej vyhýba) problematiku objasnila a občanom má byť harmonogram dodaný v najbližších Seredských novinkách. Otázka na vedenie mesta a zodpovednú osobu za Seredské novinky – nemalo by mať aj v Seredi  logiku o pripravených a od začiatku januára platných zmenách informovať v decembri, aby sa obyvatelia mali možnosť  na zmeny pripraviť?

Otázka aj ohľadom toho, s kým boli zmeny významne obmedzujúce obyvateľov odkomunikované. Mali by prejsť diskusiou  nielen s poslancami MsÚ, ale aj samotnými občanmi. Ak sa toto zo strany vedenia mesta nedeje, nejedná sa potom o samosprávu, ale určitú formu diktatúry, kde ten kto celý proces financuje, môže tak akurát ľudovo povedané „držať hubu a krok“.

Bližšie informácie momentálne zisťujeme a prinesieme neskôr.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Naša rodina, ktorá odpad v rodinnom dome separovala, všetko od 1.1.2020 do komunalneho odpadu, z dôvodov ktoré boli uvedené vyššie. Mesto Sered nemá záujem o separáciu, zaujem len na papiery. Skutek utek, stačí sa pozrieť čo v školách hádžu do komunálneho odpadu, ZŠ zriaďovateľ mesto, ma ísť príkladom.
  O rok očakávam od mesta opäť zvýšenie za vývoz smeti, všetci budú kašlať ba separovanie!!!

 2. Su to neschopní ludia ktori sedia na zadku a beru peniaze za nieco co nefunguje .Jedine co vedia je zvysovat dane.Zamyslite sa nad sebou a nad svojim konanim.

 3. Naozaj je to smiesne lebo len tak si zvysovat ceny a znizovat produktivitu sa da len v Seredi. Skuste nezaplatit smeti a vyzmykaju vas z koze kdezto oni si smeti jednoducho nezoberu a hotovo nic sa nedeje. Nie takto to dalej nepojde ja tiez nezaplatim za smeti abuvidime co bude pojdem kludne aj na mesto im to vysvetlit stacilo zo svojvole!!!

 4. Pekne nam zacina ten rok….z clanku vyplynulo ze vsetci poslanci hlasovali za…a ty co nehlasovali nemaju ziadny zaujem informovat obyvatelov tohto mesta…

 5. Neviem prečo hádžete zodpovednosť za nezvládnutie situácie na poslancov. Tu sú predsa konkrétni ľudia, ktorí za to nesú zodpovednosť. Pamätám si ako svojho času prednosta hovoril, ako jedná s firmu. Bolo to tajnoskárstva. Nikto z poslancov o ničom nevedel. Jediný kto z vedenia o tom musel vedieť je Tomčányi. A to, že boli zvýšené poplatky je fakt. Ale nie všetci za tak razantné zvýšenie hlasovali.

 6. Pre Tttt
  A ako vás mali poslanci informovať, keď prednosta si na úrade robí čo chce, je jediný vybavovač všetkého a poslanci sú minimálne v tomto prípade len štatisti?

 7. Namiesto podpory / či už finančnej- kto viac separuje menej platí/ aby obyvatelia mesta čo najefektívnejšie separovali odpad, sme sa dočkali zvýšenia poplatku za KO a menej častý vývoz triedeného odpadu!!!!

 8. Seperovat by chceli a aby ste im ešte preberali plastové fľaše aby milostivy na zbernom dvore mali viac času na víno mne sa pred domom ešte v r 2019 pomaly mesiac považovali vrecia lebo tam boli plastové fľaše a plechovky od piva v jednom vreci to je najlepšie aby sme sio aj pomaly doma lisovali lebo ono nemôžu piť vínko

 9. Separovany odpad ako napr. tetrapak ci plast a podobne ma svoju cenu. Su to komodity ktore maju svoju vykupnu a predajnu cenu. Cize je to pre niekoho biznis. Ak to niekto odobera zadarmo od obyvatelov je to ok, prakticky to odobera za náklady zvozu. Ale to znamena ze obyvatelia rod. domov znížili separovanim mnozstvo komunalneho odpadu minimalne o 50%, tak ako je mozne kurva ze im tato organizovana skupina este zvýšila poplatky za komunalny odpad?? Keď ho tvoria o polovicu menej? Pri činziakoch nevidim az take triedenie ako robia obyvatelia rod. domov. Ale celkovo takymto separovanim sa predsa muselo podstatne menej vyprodukovat komunalneho odpadu tak jak je to kurva mozne ze obavatelia platia viac?

 10. Dalej by ma zaujimalo preco obyvatelia platia za dovoz stavebnej sute na zbernom dvore? Ved tuto sut si zdarma rozne firmy aj brali na podkladku a pod. Znovu si tu niekto robi biznis na obyvatelstve?

 11. dobre ste to napisal,tu sa ziada zakricat,neseparujte a hadzte do smetiakov aj tazke betony,ved za taku sumu co platime za KO by mal smetiak vazit 80kg.sme tu pravek,dufam,ze aj v nadchadzajucich volbach budeme separovat poslancov a hlavne primatora.

 12. Je biznis ako každý iný. V Seredi si to opäť vysvetlili po svojom. Pri problematike separácie odpadu, profituje každý, keď je systém dobre nadstavený.

  Systém od 1.1.2020 celé zle, mesto ide späť min 10 rokov! dozadu. Namiesto motivácie pre ešte väčšiu separáciu, v tomto mesto doslova demotivuje občanov

 13. Mestá a obce zo zákona za separovaný odpad neplatia odpadovým spoločnostiam ! / Je to grátis sluzba zo zákona /
  Biznis je netriedený komunálny odpad !!!!!!!!!!
  Pochopili?
  A po zavedení nových pravidiel v našom meste od 1.1.2020 Ide čisto o tvrdý biznis, z komunálnym odpadom, nakoľko každý bude kašlať na separáciu a všetko pôjde do čierneho smetiaka!!!!!!
  zvýši sa objem komunalneho odpadu!!! mesto zaplatí viac finančných prostriedkov firme ktorú si na tento rok zazmluvnila. O rok opäť zvýšia poplatok, bo málo separujeme!!!

 14. Aby všetci pochopili 13. januára 2020, 22:39 at 22:39 – s tym NEtriedenim na zaklade spravodlivej nasratosti ludi tom je dost realne. A nielen preto, ale aj z dovodu rizik pri dlhom skladovani odpadov. Ale o tom v dalsom clanku.

  Aj triedeny odpad je biznis a mimoriadne velky. To, ze neplatia mesta neznamena, ze to je zadara. Zistite si kto ziskal podpis na zmluvu od predstavitela mesta, z coho pochadzaju peniaze na zber tohto odpadu a pozrite si, o aku firmu ide.

  … a potom napiste. 😉

 15. Pan Kurbel myslel som ze prebehla nejaka diskusia ale ako pisete tak asi nie…potom jedine co si obcan moze mysliet je to co napisal anonym (at 18:50)co bohuzial krivdi aj vam aj ked v tom nemate (prsty)….ale som rad ze ste sa ako jediny zase vyjadril k teme a dal niektore veci na spravnu mieru….

 16. O žiadnej diskusii tu nemôže byť ani reč. Jednoducho všetko riadi prednosta z pozície moci. On s nikým nediskutuje. On rozhoduje. A primátor je spokojný, lebo to za neho niekto spraví. A z poslancov, ktorí mali chuť a vôľu niečo meniť, poukázať na bludy, tak urobili hlupákov. Veď aj tak prejde, čo chcú, lebo tam majú svoju väčšinu. To, ako sa sformovalo zastupiteľstvo, za to môžeme my. Nikto iný. Svojou ľahostajnosťou k voľbám alebo nezáujmom. O investíciách rozhoduje pár jedincov a ak už ide poriadne do tuhého, má sa schváliť niečo rozporuplné, tak prednosta povie, že je to na poslancoch, nech rozhodnú. Aby v prípade problému, bola vina na ich pleciach. Inak ich nepotrebuje a zorganizuje si to sám. Veselický chudáčik je len nárazník. Ja sa mu čudujem, že tam ešte sedí. Asi čaká, kým ho na nosidlách vynesú. Boh nás opatruj, keď sa to nezmení ani po troch rokoch. Krásne je vidieť, ktorí poslanci za koho kopú. A nie za koho, ale za čo.

 17. ….treba podakovat arogantnemu staremu polomrtvemu sudruhovi ritolezovi veselickemu a dementnemu zlodejovi primatorovi…..

 18. Kam s odpadom? Predsa pred MsÚ. Tam na to vyhrabličkované miesto. Nech ich tam zdobí! Tam to bude najistejšie. Bývalo stretnutie s poslancami, ale posledné roky tomu tak nie je. Asi prečo? Asi sa niekomu nechce počúvať výhrady občanov na ich prácu a hlavne na ich správanie. Niekto sa cíti ako bohovia na Olympe.

 19. Tato skurvena organizovana skupina sa postarala o zdieranie obyvatelov zvýšením poplatkov za odpad a zvysenie dane z nehnutelnosti o 100 %. Tak by obyvatelov urcite zaujimalo kolko platia a ci separuju primatorove firmy v AB a picerii a ci sa aj jemu dvihol najom v mestskych priestoroch ktore okupuje smiešnym najmom uz 20rokov a este 20rokov bude. Jeho motto asi bude, obyvatelov zdierat a mestské cecat.

 20. Hajzli spinavi,zvysenie poplatkov, dani, a znizenie objemu odpadu… Smetiari nefunguju, na zbernom dvore neberu, jebem od dneska na to. Vsetko dam do jedneho smetiaka a ked bude plny pojdem to vysypat pred mestsky urad

 21. No a najma na internete boli uvedene presne opacne terminy ako tie,co sme dostali na papieri.A samozrejme sacky nikde 🙁 dakujeme za spolupracu.

 22. no vidis, my sme ani len ten oznam do schranky nedostali o sackoch ani nehovorim. som zvedavy, ci zajtra zoberu aj ked to nebude v sackoch „tej spravnej farby“

 23. Stavebný odpad sa platí, tamto alebo ono na zbernom dvore nezoberú, separovanie odpadu si robia po svojom a ako sa im zachce. Kam to spejeme? Ešte by ma zaujímalo, či spoločnosť na vývoz BRO funguje tak, ako to povedal primátor, keď obhajoval odmeny prednostu. Vybral najlepšiu ponuku a spoločnosť nám bude vyvážať odpad 20 rokov zadarmo. Nuž v iných mestách prednostovia vyberajú najhoršiu ponuku. Len náš tú najlepšiu. Ktovie, či odvoz BRO mesto nič nestojí a či firma vôbec ešte funguje.

 24. Obyvatel,Ty tak kecas a taras Halabala,hovno vieš,sedíš doma na riti s vypisuješ nepravdy.A to proste neustále,celú tú dobu a stále to isté.

 25. Za drahý štadión,to je pre mesto priorita ! Čo tam po odpade ,no nie ,hlavne že budeme mať v meste prvoligový štadión ,super vec .

 26. Miloško na tej fotke to má veľmi ďaleko od separovaného odpadu. Dotyčná osoba by si mala naštudovať, ako sa má odpad triediť.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img