ISSN 1337-8481

utorok, 23. apríla, 2024

„Aj kvôli problémom v klube, pretože sme nemali kde trénovať, nemali sme si čo obliecť na tréning. V takýchto podmienkach sa nedá pracovať.” – tréner Slavče Vojneski o ŠKF Sereď.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Sereď /  Podľa predpokladov triezvo sa na futbal v Seredi pozerajúcich občanov, problémy v ŠKF Sereď vrcholia. Mizerné výsledky nie sú však v ŠKF problémom jediným.

Iba nedávno priamo na rokovaní MsZ  padol, bol prerokovávaný a väčšinou poslancov MsZ aj za potlesku schválený zámer poskytnúť dotácie na rekonštrukciu štadióna za milióny Eur pre podmienky účasti v 1. lige.  Padli tu však aj fakty, kto je vlastne sponzorom a členom najvyššieho vedenia ŠKF.

Na MsZ vystúpil Peter Sabo a poslancov oboznámil s dôležitými faktami.Vyberáme zo zápisnice z rokovania MsZ:

„p. Sabo -Člen komisie pre rozvoj mesta vo svojom príspevku poukázal na podozrenie a vyšetrovanie Františka Dóru ml. zdôvodu podvodu. Bol vyšetrovaný aj z podozrenia vraždy ainej trestnej činnosti. Podľa dostupných informácií František Dóra mladší je členom dozornej rady ŠKF Sereď, je aktuálnym sponzorom ŠKF.Na základe rozhodnutia súdu z mája 2019 boli vzaté do väzby drogové skupiny zcelého západného Slovenska. V rozhodnutí súdu je uvedené, že táto činnosť bola organizovaná aj vareáli štadióna. -Pri rozhodovaní overejných finančných prostriedkoch je potrebné prihliadať aj na morálnu kvalitu partnera. Podporovať šport je potrebné.“

Zápisnica z rokovania MsZ: 2019-06-19_91_zapisnica_msz

Poslanec MsZ a prezident ŠKF Róber Stareček verejne klamal keď uviedol, že Dóra už v orgánoch spoločnosti nefiguruje.

Viac podrobností nájdete aj tu: http://archiv.reporter24.sk/html/clanky/mesto-sered-bude-vdaka-hlasovaniu-poslancov-msz-financovat-sportovy-klub-milionom-eur-poslancov-ani-primatora-mozne-prepojenie-klubu-na-kriminalne-podsvetie-nezaujimalo/index.html

A teraz vyšli na povrch ďalšie novinky.

Na tlačovej konferencii konanej po zápase macedónsky tréner Serede  Slavče Vojneski verejne oznámil že končí.

„Už ráno pred zápasom som oznámil vedeniu klubu, že končím na poste trénera a po tejto prehre som to oznámil aj hráčom. Chcel som odísť s tým, že mužstvo bude mať po jeseni 21 bodov, ale to sa nepodarilo,” uviedol Slavče Vojneski.

Tréner  Slavče Vojneski bez akýchkoľvek okolkov povedal: „Aj kvôli problémom v klube, pretože sme nemali kde trénovať, nemali sme si čo obliecť na tréning. V takýchto podmienkach sa nedá pracovať.”

Tréner Slavče Vojneski pochádza zo Severného Macedónska hlavným trénerom ŠKF Sereď  nebol dlho. Nastúpil  1. júla 2019. Podľa informácií v minulosti pôsobil ako asistent trénera vo viacerých hlavne tureckých kluboch. V Skopje v Macedónii viedol mládežnícke reprezentácie rodnej krajiny a tiež klub Metalurg Skopje.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Ten “akože”tréner už cítil že ho vykopnú tak radšej zo seba spraví neviniatko……Ale nepovie že keď 4 dni v kuse prší tak sa neda ísť na prírodnú trávu nikde trénovať a on na umelú trávu nepojde……

 2. Mesto ide zachraňovať súkromný klub… A pre koho vlastne hrajú? Pre hŕstku divákov? Ak si klub nevie na seba zarobiť, nech sa na to vykašlú. Nech hrajú pre radosť a za párky a pivo. Natŕčať ruky za peniazmi nie je umenie. Mňa by len zaujímalo ako sa hospodári s peniazmi v klube od mesta. Poslal by im tam NAKU.

 3. Dufam ze toto je dostatocny dokaz na to aby tato organizovana banda poslancov pod vedenim primatora uz pochopila ze tadialto prosperita mesta pre nas obyvatelov nevedie. Že sa proste nemozu beztrestne donekonecna nalievat peniaze obyvatelstva do tejto sukromnej žumpy

 4. Nech si Stareček dotuje klub sám. Prečo sa majú na zábavku niekoho skladať občania Serede zo svojich daní? Už stačilo. Keď nevedia nájsť sponzorov, nech sa vrátia do 2-3 ligy. V Seredi je kopec iných vecí, ktoré je potreba riešiť a nie furt nalievať prachy do súkromného futb. klubu.

 5. Anonym 8.december 8:46 Nestačí si na túto tému vymieňať iba názory,treba začať konať ,,veľa rečí a skutek utek “ už dávno sa to malo ohlásiť čo sa deje na Mú Sereď pod vedením p.primátora Martin Tomčányi s.r.o . Ďakujem za porozumenie,a verím že sa konečne začne niečo diať v tomto meste,pripojíme sa určite,nech toto zlo pod vedením Tomčányiho konečne skončí.

 6. A uz je to tu. Hajzel trener, len to tu vsetko znicil a uz uteka a podobne taraniny su uz v diskusiach. Vsetci teraz vsetko hadzu na trenera ked odchadza. Sered nema na to love, len cicaju mesto. Lepsie byt v tretej lige kral ako v prvej looser.

 7. ŠKF je jedna veľká diera v mestskej pokladnici a poslanci, ktorí stále odlievajú z mestskej kasy peniaze sú nezodpovední darebáci bez akejkoľvek úcty k obyvateľom Seredi!!

 8. Pozrite sa na káder ŠKF. Ak sa nemýlim, tak až JEDEN Sereďan! Ak vypadnú z 1. ligy, čo ich asi neminie, všetci žoldnieri opustia potápajúcu sa loď a dresy s č. 1 až 11 zostanú voľné pre poslancov a členov dozornej rady. Lebo počas tohto nehorázneho bačovania a šafárenia s peniazmi občanov Serede a NEZODPOVEDNÉHO prístupu primátora M. Tomčányiho, nedokázali vychovať ani jedného odchovanca!! HANBA VÁM!!! A nezastavíte sa ani v III. lige.

 9. V článku a v jednotlivých komentároch je spojené viacej vecí dohromady,
  problematiku treba rozdeliť na jednotlivé časti.
  Mestské zastupiteľstvo bolo zvolené v slobodných demokratických voľbách. Platí všeobecná zásada: Zastupiteľstvo je obrazom obyvateľov mesta.
  Futbalový štadión je v dezolátnom stave, nevyhovuje ani pre druhú ligu. Už by nemala prebiehať diskusia o tom, či štadión áno alebo nie.
  ŠKF Sereď dosiahla v minulom ročníku svoj najväčší historický úspech.
  Je kontrastom, že obyvatelia aj pri najnižšom vstupnom na lige prestali
  chodiť na futbal. Mladí ľudia kde ste?
  Mafiáni by v orgánoch spoločnosti nemali fungovať. Platí ešte v tomto prípade prezumpcia neviny? Ťažko povedať.
  A čo ďalej? Vedenie ŠKF, zaistite dôstojné fungovanie klubu v jarnej časti ligy. Nezáleží aká súťaž sa hraje, futbal sa hraje pre ľudí a pre zábavu……….

 10. Mym zato, ze futbal by sa hral pre ludi a pre zabavu vtedy, kedy by hrali odchovanci SKF, teda mladi a sikovni ludia, ktorych je v meste z verejnych penazi potrebne sponzorovat.

  Tak sa ale po dlhe roky nedeje.

  Opacne, mesto vdaka poslancom a primatorovi stedro sponzoruje klub, ktory NAKUPUJE HRACOV, PLATI IM VYPLATY co znamena, ze sa uz de facto nejedna o sport, ale o firmu so zamestnancami.
  Obecne plati – cim viac penazi je k dispozicii, tym kvalitnejsi zamestnanci (v tomto pripade futbalisti) vo firme (klube) pracuju (hraju).

  Znamena to teda, ze Sered ma aj na svetove sutaze, akurat rozpocet mesta je potrebne navysit napr. zvysenim dani od obcanov.

  Chapem, ze takto napisane fakty sa nebudu pacit niektorym fanusikom futbalu, no ak maju zaujem komentovat, nech komentuju vecne a nech argumentami vyvratia obsach mojho prispevku.

  Spravne napisal niektory z diskutujucich, ze problematika je sirsia, no je fakt, ze mozne kriminalne pozadie a dianie na stadione (netvrdim ja, ale na MsZ obcan a clen komisie pri MsZ vychadzajuc z informacii policie) je potrebne riadne vysetrit.
  Rovnako aj motivaciu poslancov hlasovat o dotaciach, zameroch a pod. po precitani tak zavaznych faktov a bez akychkolvek otazok na vedenie klubu.

 11. Len si pozrite zaznam zo zastupitelstva, ako krasne si zatlieskali, ked schvalili dotaciu na stadion. A doprosovanie riaditelky skoly, rady rodicov, rady skoly, rodicov a niektorych poslancov s usmevom odignorovali. Hanba vam a primatorovi.

 12. Dianie okolo futbalu v Seredi sledujem veľmi dlho a pokiaľ sa nezačali robiť kriminálne činy (úmyselné zničenie trávnika chem. postrekom), tak som aj chodil na zápasy. S rastúcimi ambíciami managérov (rozumej poslancov) klubu, ubúdal počet futbalistov zo Seredi a rástli finančné nároky na mestskú pokladňu.
  Za posledných min. 8 rokov sa natlačilo do štadióna nenormálne veľa peňazí z mestskej pokladne ( umelý trávnik, osvetlenie, nové okná, sociálne zariadenia pre hráčov, údržba trávnika,..) a čítam, že „štadión je v dezolátnom stave“. Kto ho do takého stavu dostal? Futbalisti z A-čka? lebo žiaci ani dorastenci, ak ešte vôbec nejakých Sereď má, tam jednoducho sa nedostanú!
  Niekto si asi spravil z mestského štadióna – (majetku mesta) súkromnú firmu. Existuje napr. stavebné povolenie a kolaudačné rozhodnutie na tenisové kurty za severnou bránou?? Komu slúžia? Predpokladám, že aspoň na malé ihrisko od „Fica“ za južnou bránkou by sa nejaké papiere našli…
  „ŠKF Sereď dosiahla v minulom ročníku svoj najväčší historický úspech“ futbal sa hrá pre divákov ktorí chodia na zápasy svojho mužstva predovšetkým doma“ Myjava alebo Nitra sú predmestiami Serede? Pre koho sa ten futbal pod hlavičkou ŠKF Sereď vlastne hrá?
  Rozhodnutie súdu, v ktorom sa uvádza že“ trestná činnosť v súvislosti s drogami sa organizovala v areáli štadióna“ nie je hodná povšimnutia „ctených“ poslancov MsZ??
  Vo vedení ŠKF treba urobiť dearetizáciu a potom začať odznovu. A skáčme len tak vysoko, aby sme si neublížili keď padneme. Lebo ten pád nie je ďaleko.

 13. Cakam na oficialnu reakciu predstavitelov klubu SKF SERED k abdikacii tzv. trenera VOJNESKEHO a jeho okydavaniu klubu na verjnosti,zaroven vysvetlenie smerom k seredskej verejnosti ,kto ho dotiaholl do SEREDI a co tym sledoval ,tiez ci mal uplne volnu ruku pri vybere hracov a v treningovom procese…Na TOPKACH su komentare naco take dediny ako SERED hraju ligu,vraj len par frajerov si chce posilnit svoje ego…

 14. Už koľko rokov z rozpočtu mesta išlo státisíce € pre futbalistov a štadión? Koľko rokov sa občania pýtali, že kde sa tie peniaze prepadajú, keď rok čo rok sa im tak štedro nadeľovalo a stále nie je dosť, ba do konca sa z rozpočtu na budúci odsúhlasila taká obrovská suma? Nebolo by treba sa pozrieť na zúbky funkcionárom a ľuďom na tom zainteresovaných? Myslím, že stačilo.

 15. Prislusne organy by sa mali zaoberat aj konfliktom zaujmov pri hlasovani niektorych poslancov MsZ.

  Medzi poslancami MsZ su totiz prezident SKF a dokonca aj AKCIONARI KLUBU.
  A oni nemali problem (a nie raz) navrhovat, na komisiach schvalovat a nasledne na MsZ aj HLASOVAT ZA DOTACIE PRE KLUB KDE SU AKCIONARMI A VEDU HO.
  To je vazny pruser a myslim si, ze nepotrva uz dlho a budu musiet vysvetlovat, ako to je mozne…

 16. a ešte taká maličkosť – krčma na štadione je napojená na elektrinu, plyn , vodu, ale tu je háčik, tieto média odoberá na čierno čiže protizákonne, lebo ich odobratie sa ukazuje na meračoch štadióna. To sa dá ľahko dokázať – spočítať odber všetkých spotrebičov a porovnať z meračmi v krčme, boli by ste prekvapení !!!!

 17. Za povšimnutie stojí aj fakt, že syn predsedu klubu nehrá za Sereď ale radšej ho dal inde, lebo vie, že v tejto zaprdenej Seredi by sa jeho talent nedal viac vyvíjať.

 18. Tak takto by sme sa mohli pýtať aj v iných kluboch a nie len v 1. ale aj v 2. ba dokonca aj v nižších súťažiach. Je to tragédia Slovenského futbalu. A podobne to s tými odchovancami vypadá aj v iných krajinách.
  V minulosti vždy tak bolo, že vidiecke kluby vychovávali futbalistov pre tie v najvyššej súťaži. Futbal mal inú úroveň a chlapci z okolitých dedín dostávali pravidelne šancu, aby sa presadili vo vyšších súťažiach. A ani s prestupmi medzi klubmi nebol taký bordel, ako je tomu dnes.
  Ak sa vrátim do sereďského futbalu, napíš koľko dorasteneckých mužstiev má ŠKF zaregistrovaných a pravidelne hrajú v nejakej súťaži pod SFZ! A na ktorom ihrisku hrávajú, kto im perie dresy, za koho peniaze si kupujú kopačky a kto sa im skladá na cestovné?!!

 19. Hlavne,že sa tu rozčuľujú sami znalci,ktorí sa vyznajú na všetko a kydaju na všetko.V prvom rade to je jedno či sa udržia,alebo vypadnú,je to obrovský úspech,ktorý sa zrejme tak ľahko nezopakuje.1.liga v Seredi,je to asi najmenšie mesto v Európe,ktoré sa môže pýšiť hrať v najvyššej súťaži.Za druhé,áno pán Majko futbal je záležitosť hlavne financna,bola aj bude.A tých odchovancov z okolia? To je taká fáma,hlavne v dnešnej dobe.Uz sa totižto nechodí hrávať vo voľnom čase a kedykoľvek,takže veľa tých talentov neobjavíte.

 20. Halo 9. decembra 2019, 18:08 at 18:08 – som nesmierne rad, ze ste podtvrdil to, co som napisal.

  Citujem Vas text: „áno pán Majko futbal je záležitosť hlavne financna,bola aj bude.“

  a dalej ste napisal: „A tých odchovancov z okolia? To je taká fáma,hlavne v dnešnej dobe.Uz sa totižto nechodí hrávať vo voľnom čase a kedykoľvek,takže veľa tých talentov neobjavíte.“

  Prave Vase vyjadrenie povazujem za podstatne dolezitejsie, ako to moje. Ja zial mozem napisat cokolvek, niektori ludia tomu neveria. Dokonca ani protokolu z kontroly vykonanej hlavnou kontrolorkou.

  Tu ste ale napisal Vy a je nepochybujem, ze veci rozumiete.

  Prave z Vasho verejneho vyjadrenia kazdy obcan mesta moze bez problemov vidiet, ze ide o biznis v sporte z vysokej casti financovany mestom z verejnych penazi.

  A teraz otazka na poslancov MsZ – nemate obavy, ze sa raz budete za svoje rozhodnutia zodpovedat pred zakonom?

 21. Áno ja som znalec,a teraz si sa úplne zosmiešnil,aký štadión ma? A viete,že je to klub,ktorý patrí skoro celý jednej osobe,a že bych Vás ešte vyskúšal z Vašich znalosti,kde leží ten štadión,a celé okolie tam chodí,aké veľké mesto,čo to tu porovnávate,prosím Vás A A Schalke 04,nájdete to na mape? Tešíte sa ,že ste našiel niečo,ako keby ste objavil Ameriku.Ty znalec,tu išlo o úplne niečo iného.

 22. A zas sa podkopáva ty znalec. Tak najprv tu píšeš „úspechu“ hodného celej Európy lebo sme malé mesto. Keď ti ukážem, že klameš začneš argumentovať úplne scestnr, že odkiaľ je ten klub a štadión a bla bla. A kde hrá Sereď? Tiež nie doma. A nie je v blízkosti Serede reálne aj 100 tisíc obyvateľov? No je ty chumaj. A čo to má s peniazmi? Veď ty píšeš, že úspech je, že malé mesto. Ja ti ukazujeme, že v Tom Hoffenheime asi museli urobiť o kus viac roboty lebo porovnávať Bundeslige s našou HaHa ligou je asi ako porovnávať trabanta s Ferrari. A aby som ti zhodil tie tvoje „znalecké“ fantazmagorie koľko obyvateľov má Myjava? Budeš prekvapený ty európsky úspech…

 23. S blbeckami sa nebavím,to si natrafil na toho pravého,ja totižto v tom regióne bývam už cez 50 rokov,ja som chcel niečo povedať,a čo chces vlastne povedať Ty.?Sereď môže byť hrdá ,že má mužstvo,ktoré hrá 1.ligu.A čo Ty môžeš akurát tak cuchat,kde som sa ja vysral,a nezabudni kto začal byť nevychovany a začal urážať.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img