ISSN 1337-8481

pondelok, 15. apríla, 2024

„Vyzerá to tak že Dom kultúry nemá majiteľa“ – píše čitateľka SOL o nepríjemnom pocite na koncerte

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Včera nám do redakčnej pošty cez sociálnu sieť bola doručená našou čitateľkou správa, týkajúca sa stavu Domu kultúry:

„Včera som bola v Seredi na úžasnom vystúpení Fragile . Ktoré ma neprekvapilo, lebo sú vždy perfektní. Čo ma však , ale prekvapilo bol stav Domu Kultúry. To že je ešte z čias komunizmu by mi nevadilo . Tridsať rokov, to sa dá pokladať za retrostav 😮, ale stav Domu kultúry?????? Určite to nechcem viac zažiť . Veľmi ma tá špina, prach a zima obťažovala . Môj kultúrny zážitok a prežívanie určite tieto nepríjemné pocity veľmi ovplyvnili. Zabudlo mesto na to, že sa je treba starať aj o tento kultúrny stánok, alebo Dom kultúry mestu nepatrí? Vyzerá to tak že Dom kultúry nemá majiteľa. Vašková „😐

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Nechcem si mesto zastávať, ale kultúrny dom prechádza už čiastočnou rekonštrukciou. Prednedávnom bolo menené pódium a v najbližšej dobe sú na rade sedačky. Čas dokedy to bude hotové celé aj zo zateplenim som nikde neregistroval. Je pravda, že to zanedbali ale tu je to v móde že najprv treba zanedbať a potom treba do toho uliat veľké prachy (viď amfiteáter)

 2. Je to presne ako so všetkým v meste, necháme veci zájsť do havarijného stavu a potok fusersky opravíme. Táto sala je obrovskou hanbou mesta. Nikto ma nepresvedčí o tom, že pri dobrom hospodárení s financiami sa nenájdu prostriedky na kvalitnú rekonštrukciu. Kde sú financie ktoré plynú do mesta z daní alebo z prenájmov pozemkov v logistickom centre??? Naozaj nerozumiem. Toto mesto ponúka veľké možnosti ale chcelo by to vo vedení ľudí ktorí u axuju krok vopred nie tri vzad. Napr. chodník na Cukrovarskej ku križovatke ktorý sa teraz robí. Nechali sa pôvodne obrubníky a kde tu sa vložil nový. To vážne!!!! Ani len na obrubníky akože mesto nemá? Čo takto to stačí ….

 3. Tiež som bola na tom koncerte. Urážalo ma, že sa dovnútra začalo púšťať až takmer 18.45, dav ľudí stojaci pred DK nemal ešte ani konca o 19-tej, kedy už malo začať vystúpenie. Púšťala nás jedna zamestnankyňa (?) cez jedny-jediné malé vstupné dvere. Poznámka môjho manžela – že si nevie predstaviť, keby sa voľačo stalo (napr. požiar), ako by sa viac ako 400 ľudí dostávalo von. Ani počas predstavenia nebolo vidno, že by tam bol niekto, kto by mal na starosti bezpečnosť. Z prachu sedačiek som po hodine začala mať alergické problémy. Ľudia si nemali kde dať kabáty, tak v nich sedeli, alebo ich držali na kolenách. A šťastie mal ten, kto nemusel použiť toalety! To bola hrôza!!!!
  Je to pekné, že sa do mesta ťahá kultúra, ale tú treba robiť aj v kultúrnom prostredí.

 4. no tie toalety to je fakt na uvazenie ze ci to tam niekto upratuje lebo tam je ozaj spina zazrata ako sa hovori aj do kina chodi vela ludi ale tam je vzdy poriadok a cistota na toaletach

 5. čo sa čudujete ved riaditeľ Dk tam nechodí močiť a ani sr.ť !!!!, že ho netrápi DK veď on nie je Sereďan je tuším z Vlčkoviec , alebo Šúroviec …..
  A tá kultúra aká, ? aj debil dokáže zavolať skupinu a to je všetko. Aký program vytvoril. Nech sa ide pozrieť na iné mestá a inšpirovať sa alebo ho poslať tam odkiaľ prišiel. Aj z Trnavy ho vyhodili len pre Sereď je dobrý. Pracovník Koričanský s ním cvičil ako z opicou.

 6. Každý jeden z nás by už ako živnostník mal podnik zatvorený že nespĺňa hygienické normy. O pokutách ani nehovorím. Cely DK je životu nebezpečný vid hygiena, bezpečnosť. DK nie je len o starých sedačkách. Tam to upratovačku nevidelo ani nepamätám všade prach a špina.!!!!
  Ale fakturované upratovanie v DK je určite!!

 7. Ako chlapec som tam skladal sľub iskričky aj pioniera. Bola tam tá istá opona ako teraz na vystúpení ERAGILE. Tá opona nebola od tej doby vôbec čistená. Vyzerala strašne!! A to ubehlo od doby mojej mladosti iba 50 rokov.

 8. Už by bolo načase sa tomu venovať. Keď príde nejaký súbor, človek sa musí hanbiť za prostredie do akého prídu. Už nech prestanú dávať na štadión, ale postupne dávajú tam, kde to najviac treba. Takýmto spôsobom sa peniaze míňajú, ale žiadny výsledok.

 9. U nas sa konkretni ludia pri profitovani na meste tvaria, ze su „majitelia“, no pri pruseroch a problemoch sa spravaju, akoby len „isli okolo mesta“…

 10. Vážne by sa mali nad takýmto stavom zamyslieť, lebo i v tej najmenšej dedine majú takéto zariadenia už na dosť vysokej úrovni, že sa nemusia hanbiť si pozvať hosťujúce skupiny. Je to vidieť i na účasti na podujatiach. Poloprázdna sála. Možno, že to robí aj prostredie v akom sa diváci nachádzajú. Robme toho radšej menej a poriadne, ako si toho naberieme veľa a potom to za nič nestojí!

 11. Ved kino sa skulturnuje. Aj budova. Ktovie preco? Kulturak je dobry ozaj len na ten ohnostroj. Opravili za 100tis amfik a z toho tato garnitura zije 10 rokov.

 12. Obyvatel 9. decembra 2019, 9:20 at 9:20 – ano, kino prechadza modernizaciami, ako aj budova. Pripomeniem, ze v tejto budove maju dlhodobo prenajate priestory firmy blizke primatorovi mesta Tomcanyimu (jeho blizka rodina) a ini ludia, ktori maju s nim blizke vztahy.

  Zaroven primator vlastni pozemok susediaci s nehnutelnostou a jeho rodina mala aj nedavno zaujem o odkupenie dalsieho pozemku pri budove. O tom v samostatnom clanku.

 13. To páni tam na Mestkom úrade nevidia co sa robí v kultúrnom dome ? Vrátnik tam nikdy nie je, ked idem krajčírke vrtnica prázdna. za čo je platený ? Asi pomáha synovi pri stavbe domu ! ! ! to ho nikto nekontrluje ? Upratovanie nula bodov ! To tiež nikto nekontroluje ? Je to tam o ničom. Áno riaditeľ býva vo Vlčkovciach a tomu to je jedno ! Páni poslanci aj Vám to je jedno ? a kde robil, nech sa idú spýtať tam ako to bolo s ním. Otras kultúra v meste Sere´d.

 14. nezastávam, ale primátor a poslanci zato nemôžu.
  VYMENIŤ !!!!!!!!!! RIADITELA – nech organizuje v o Vlčkovciach.

  ináč upratovačky, vrátnik s riaditeľom zametajú ako chcú, vedia že má maslo na hlave rôzne prechmaty, začo bol aj z Trnavy prepustený.

 15. Anonym 9. decembra 2019, 12:47 at 12:47 – za stav vo vztahu voci obcanom moze vylucne primator.

  Preco?

  Lebo on je statutarom mesta a ten v konecnom dosledku zodpoveda aj za pracu riaditela DK.
  Primator ma pravo riaditela riesit alebo vymenit. Kedze tam je znamena to, ze primatorovi veci vyhovuju tak, ako su.

 16. Áno, ako píše obyvateľka, vrátnik celé leto chodí po trhovisku ako inšpektor, rozpráva s trhovníkmi, kupujúcimi, vagón času a keď sa na vrátnici chcete opýtať kde je to, alebo ono, neni koho. Hlavne, že plat ide!!!

 17. Správne,iba pred voľbami ! Potom nepozná nikoho , a preto ho nebudeme voliť tak ako vždy , od nás p.primátor Tomčányi hlas ešte nedostal ,pretože nie je hodný ani pol hlasu !!!!! Autá sa vozia s jeho plagátmi po Seredi,dobrý človek nepotrebuje takú reklamu,iba zlé ,,výrobky “ ktoré sa nepredávajú potrebujú reklamu ,a potom ľudia šomrú,že sa dali oklamať a viac si ten tovar nekúpia,tak prečo sa voliči Serede ešte nepoučili a volia ho stále ???

 18. Primátor Tomčányi nasľuboval hory doly. A čo také sa spravilo? Nič! Jeden trápny amfik. Stále len kauzy. Jedna za druhou. Hasili sa zmluvy na bytovom podniku, najímala sa „renomovaná“ právnická kancelária, aby zmluvy „očistila“, vynakladali sa na to nemalé finančné prostriedky. Utiekol konateľ Káčer, Maťko gerojsky určí plat Veselickému v rozpore so zákonom a ešte aj verejne uvedie, že mu plat nemenil celý čas a kontrola ukázala niečo iné. Potom mu akože dá splátkový kalendár na peniaze, ktoré mu neoprávnene vyplatili a ešte mu na tie splátky zodvihne plat. A je toho až až. Poslanci si naložia odmeny, dvihnú ľudom dane, spoplatnia vývoz odpadu na zberný dvor a odhlasujú to, čo generál zahlási. Hlúpučké ovečky, ktoré nemajú svoj názor.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img