ISSN 1337-8481

pondelok, 15. apríla, 2024

25 seredských medailí na majstrovstvách Slovenska

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Taekwon-Do Hong Ryong Sereď | Juraj Ďuračka |  V závere novembra bojovali seredskí taekwondisti na Majstrovstvách Slovenska 2019 v Nitre. Proti tímom zo západného aj východného Slovenska postavili mladý tím, ktorý však zápasil veľmi statočne.

16-členný výber Serede bol až na jednu výnimku tvorený žiakmi a juniormi, nádej tak bola vložená najmä do rúk mladej generácie. Cieľ bol opäť jasný – úspešne ukončiť kalendárny rok 2019 a naďalej sa držať na najvyšších priečkach v rámci slovenského taekwonda. Majstrovstvá Slovenska bývajú už tradične rozdelené na dve časti, kde jedna časť, tzv. majstrovská, je určená pre držiteľov vyšších technických stupňov a druhá časť je pre začiatočníkov s najnižšími pásmi. Sereď mala svoje zastúpenie v oboch častiach.

V technických zostavách tentokrát Seredčania získali 10 medailí. Spomedzi žiakov bol najúspešnejší Patrik Hrdlovič, za žiačky si hneď na svojej prvej súťaži zlato odniesla Adriána Kucejová a medzi juniorkami (14-17) vyhrala svoju kategóriu Valéria Sárkányová.

Ešte úspešnejší boli v disciplíne sparing, kde sa ich zisk medailí vyšplhal až na číslo 14. Väčšina z týchto medailí bola navyše zlatého lesku. V žiackych divíziách svoje kategórie ovládli Simon Rajský, Samuel Ruman, Oliver Rumanovský a Martin Švanda. Za žiačky už svoje druhé zlato pridala Adriána Kucejová a rovnako úspešná bola aj už ostrieľaná pretekárka Michaela Šuláková. Medzi juniormi sa vo svojej váhovej kategórii stal majstrom Slovenska Kristian Georgiev a titul získal aj jediný dospelý súťažiaci v tíme Serede – Juraj Kollár. Ten navyše do svojej medailovej zbierky pridal aj ďalšie zlato, keď medzi veteránmi (40+) uspel v disciplíne silové prerážanie. Za svoje výsledky napokon získal aj pohár pre najlepšieho veterána súťaže.

Seredský tím získal na Majstrovstvách Slovenska 2019 dokopy 25 medailí a pri zrátaní výsledkov z oboch častí súťaže sa stal druhým najúspešnejším klubom!

Cieľom do budúceho roku bude ešte vylepšiť postavenie klubu v celkových umiestneniach a zároveň pridať do tímu viac súťažiacich v kategóriách juniorov a dospelých, čím sa bude naďalej zvyšovať kvalita a konkurencieschopnosť seredského taekwonda.

Výsledky

  1. miesto: Kristian Georgiev (sparing), Patrik Hrdlovič (zostavy), Juraj Kollár (sparing, silové prerážanie), Adriána Kucejová (zostavy, sparing), Simon Rajský (sparing), Samuel Ruman (sparing), Oliver Rumanovský (sparing), Valária Sárkányová (zostavy), Michaela Šuláková (sparing), Martin Švanda (sparing)
  2. miesto: Tomáš Dušecina (sparing), Patrik Hrdlovič (sparing), Ľubomír Králik (sparing), Alex Georgiev (zostavy), Simon Rajský (zostavy), Matúš Stejskal (sparing), Ema Valenčíková (zostavy)
  3. miesto: Alex Georgiev (sparing), Kristian Georgiev (zostavy), Juraj Kollár (zostavy), Karolína Kubalíková (sparing), Michaela Šuláková (zostavy), Ema Valenčíková (sparing)

Ďalšie ocenenie

Juraj Kollár – najlepší veterán súťaže

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Možno, že by nezaškodilo, aby sa na nich mysleli poslanci i pri prerozdelení rozpočtu a nie len na štadión, aby nás i naďalej mohli prezentovať.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img