ISSN 1337-8481

štvrtok, 25. apríla, 2024

TTSK: Projekt modernizácie cesty v Lehniciach je ukončený

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

TTSK |MM|  Predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič dnes otvoril zmodernizovaný úsek cesty II/572 pri obci Lehnice v okrese Dunajská Streda. Od dnešného dňa tak budú motoristi využívať tento úsek cesty s komfortnejším stavom vozovky, čo prispeje aj k zvýšeniu plynulosti cestnej premávky.

S cieľom nielen zrekonštruovať, ale zároveň zmodernizovať úsek tejto cesty, boli inštalované prvky pasívnej bezpečnosti – meranie rýchlosti, či meranie teploty vozovky a vzduchu. Vznikla tak moderná a bezpečná komunikácia, ktorá prispeje k zvýšeniu kvality života obyvateľov.

„Je veľmi dobrou správou pre ľudí v regióne, že dnes im odovzdávame ďalší zo série úsekov ciest, na ktorých rekonštrukciu a modernizáciu trnavská župa čerpá prostriedky z fondov Európskej únie. Úsek pri Lehniciach tvorí dôležité dopravné prepojenie s Bratislavským krajom, kadiaľ smerom z a do hlavného mesta Bratislava denne cestujú tisíce našich obyvateľov.“ uviedol Jozef Viskupič, trnavský župan.

Trnavský samosprávny kraj uzatvoril zmluvu o dielo so zhotoviteľom – spoločnosťou Skanska SK, na sumu 1 711 854 EUR, ktorú sa počas úspešnej implementácie projektu podarilo mierne znížiť. Zhotoviteľ zároveň skrátil predpokladanú štvormesačnú lehotu ukončenia diela.

Úsek je dôležitým spojením priemyselných zón a výrobných závodov, ktoré sa nachádzajú v jeho okolí. Projekt týmto prispieva k zlepšeniu podmienok a dostupnosti k infraštruktúre TEN-T a cestám I. triedy s dôrazom na rozvoj multimodálneho systému dopravy a posilneniu regionálnej mobility.

Jozef Viskupič, trnavský župan

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img