ISSN 1337-8481

pondelok, 15. apríla, 2024

V SEREDI sa konal 19. ročník tradičného turnaja v mariáši

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Karty hrajú ľudia od nepamäti. Hráči si počas kartovania cibria logiku, koncentráciu i pamäť. Kým niektorých láka žolík, sedma alebo kanasta, iní nedajú dopustiť na mariáš. V našom meste je niekoľko desiatok vášnivých mariášových kartárov, ktorí sa pravidelne stretávajú a pokúšajú šťastie v tejto hre. Jedno takéto stretnutie sa uskutočnilo v sobotu 23. novembra, kedy sa konal 19. ročník obľúbeného mariášového turnaja. Mariáš je kartová hra, ktorá má pôvod v Nemecku a hrá sa so sedmovými kartami.

Mariášový turnaj pravidelne organizuje Alojz Tomášek a o účastníkov nikdy nemá núdzu. Tento rok sa do turnaja prihlásilo 27 hráčov. Atmosféra počas celého turnaja bola veľmi príjemná a pokojná, pričom nechýbalo napätie i zábava vyplývajúca z obľúbenej kartovej hry. Šťastie sa napokon usmialo na túto trojicu: prvé miesto získal Ján Ješko z Červeníka, druhé miesto obsadil Alojz Tomášek zo Serede a na treťom mieste sa umiestnil Miroslav Oravec taktiež zo Serede. Výhercovia si domov odniesli poháre a vecné odmeny. Bodkou na záver súťažnej soboty bol vynikajúci guláš, na ktorom si všetci pochutnali.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img