ISSN 1337-8481

utorok, 23. apríla, 2024

Seredskí taekwondisti uspeli v Rakúsku

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Taekwon-Do Hong Ryong Sereď |  V sobotu 9. novembra 2019 sa seredský taekwondo klub po prvýkrát zúčastnil na súťaži Blackbelt Cup v rakúskom meste Sankt Pölten. V medzinárodnej konkurencii bojovalo za Sereď osem, zväčša mladých, zápasníkov a domov odišli s peknou nádielkou medailí.

Na veľmi dobre zorganizovanej súťaži sa okrem domácich rakúskych klubov predstavili aj tímy z Česka, Chorvátska, Maďarska, Moldavska, Nemecka, Švajčiarska a samozrejme Slovenska.

Najväčšie zastúpenie mali Seredčania v kategórii žiakov, kde sa hneď na úvod presadili viacerí z nich v technických zostavách. Medzi mladšími žiakmi sa do spoločného finále prebojovali Simon Rajský a Ľubomír Králik, pričom z víťazstva sa tešil Ľubomír. V kategórii starších žiakov obsadil druhé miesto Tomáš Dušecina a prvé zlato pre Sereď získala Michaela Šuláková. Za juniorov pridal do zbierky striebornú medailu Martin Hindický.

Úspešní boli zástupcovia seredského klubu aj v sparingu. Medaily bronzového lesku vybojovali Tomáš Dušecina, Juraj Kollár, Simon Rajský a Michaela Šuláková, druhé striebro si odniesol opäť Martin Hindický a zlatú medailu vyhral starší žiak Jakub Kollár.

Jediný zástupca Serede medzi dospelými, Juraj Kollár, bojoval aj v disciplíne špeciálnych kopov na výšku vo výskoku a hoci je vekom už veterán (40+), v konkurencii mladších protivníkov skákal spomedzi všetkých najlepšie a zaslúžene obsadil prvé miesto.

Celkovo získal Taekwon-Do klub Sereď na súťaži v Rakúsku 12 medailí – 4 zlaté, 4 strieborné a 4 bronzové – a spomedzi 20-tich klubov obsadili konečnú 6. priečku, čo je pri počte 8 súťažiacich veľmi dobrý výsledok.

Na záver roka ešte čakajú seredských taekwondistov Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať 30. novembra 2019 v Nitre.

Výsledky

  1. miesto: Jakub Kollár (sparing), Juraj Kollár (špeciálne kopy), Ľubomír Králik (zostavy), Michaela Šuláková (zostavy)
  2. miesto: Tomáš Dušecina (zostavy), Martin Hindický (zostavy, sparing), Simon Rajský (zostavy)
  3. miesto: Tomáš Dušecina (sparing), Juraj Kollár (sparing), Simon Rajský (sparing), Michaela Šuláková (sparing)

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img