ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. apríla, 2024

Články o súde a Trestnom rozkaze pre starostu Macha sú štatisticky najčítanejšími za hodnotené obdobie.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Šoporňa / Mimoriadna aktivita diskutujúcich pod akýmikoľvek článkami týkajúcimi sa samosprávy v obci  Šoporňa má už svoju tradíciu. Je neodškriepiteľným faktom, že zväčša išlo o napohľad viditeľný otvorený zápas dvoch protipólov o tú „svoju pravdu“ a pohľady na vedenie obce a správu vecí verejných. Pred niečo viac ako piatymi rokmi v diskusiách dominovali kritici vtedajšieho starostu Milana Vlčeka. Medzi najaktívnejších kritikov vtedajšieho starostu patril  vtedy poslanec  OZ Adrián Macho a skupina vytvorená okolo neho. Mediálny priestor na SOL využívali mimoriadne aktívne a často – snahu média o transparentnosť v samosprávach využili a takpovediac „vyžmýkali“  naplno.

Dnes je situácia iná, nediskutuje pod článkami s názormi na spôsob vedenia obce, ale v súčasnosti hlavne pod oznámeniami, kedy bude najbližšie súdne pojednávanie v trestnej veci obžalovaného a Okresným súdom v Galante súdeného súčasného  starostu Adriána Macha. A to už nie je o polemike a názoroch – to sú fakty a realita.

Nie malá diskusia sa odohráva aj pod článkom publikovaným na SOL iba nedávno, v ktorom sme uverejnili Trestný rozkaz vydaný Okresným súdom voči starostovi a štatutárovi obce Šoporňa, ktorý však po odvolaní sa odsúdeného stratil vykonateľnosť a súd vytýčil hlavné pojednávanie vo veci.

Po prevzatí vedenia obce a správy vecí verejných  súčasným starostom  Adriánom Machom (a tiež zodpovednosti za spôsob, akým je vykonávaná) sa však rovnaká snaha  SOL o transparentnosť v samosprávach rovnakému Adriánovi Machovi nepáči a právnymi krokmi (akými, kedy a v akom množstve si podrobnejšie rozoberieme v samostatnom článku)  sa snaží informovaniu o veciach verejných v obci cez  SOL zamedziť.

Napriek vážnym pokusom obmedziť informovanie cez  SOL sme toto ustáli. Publikujeme a publikovať články budeme aj v budúcnosti.

Dva posledné články o Šoporni a súdenom  starostovi Machovi sa dokonca nadviažúc na tradíciu stali za štatisticky hodnotené obdobie na  SOL najčítanejšími. Exceloval hlavne trestný rozkaz, kde sa občania nielen obce Šoporňa mohli dozvedieť, že spravodlivosť až tak úplne slepá predsa len nieje a to ani  podľa žaloby prokuratúry v prípade nezákonného konania volených zástupcov.Občanov a čitateľov  SOL teda témy o nezákonnostiach v samosprávach zaujímajú.

Už nám zostáva dúfať, že prípad obžaloby starostu Šoporne Macha  nebude ojedinelým a že aj prokurátori si uvedomia skutočnú nebezpečnosť konania viacerých volených zástupcov pre spoločnosť a vo verejnom záujme vyvodením sankcií zakročia podľa možnosti už v začiatkoch nezákonností o ktorých majú vedomosť napríklad zo správ kontrolórov tam, kde nezákonné konanie konštatované už je.

Žiaľ, v obci Šoporňa kontrolné orgány ako napr. hlavná kontrolórka  Milena Verešová akoby nechápali svoje povinnosti a napriek verejným upozorneniam nekonajú. Tak je nezákonné konanie prehliadané aj priamo na rokovaní Obecného zastupiteľstva. Aké pohnútky môžu kontrolórovi  obce zatvoriť oči?

Na záver k obci Šoporňa a už tradícii v akosi svojskom ponímaní práva, transparentnosti a demokracie iba dodávame:  „Starosta, ideš…!“

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Macho strčil hlavu do piesky a vyčkáva. Jeho kšefty s poslancom Rosypalom idú ďalej. Kontrolórka dúcha s nimi a zástupca Petráš kryje cez zvyšok kontaktov čo sa ešte dá. No a nádejný ústavný sudca Trnkoci s jedným hlasom z národnej rady si účtuje na ich ochranu ďalšie tisíce.

 2. Na sociálnej sieti bola verejná výzva pre novinárov aby nešírili zlobu a nerozoštvávali ľudí. Ale im to je jedno, im ide o peniaze a vôbec o žiadnu pravdu nech je akákoľvek. To isté platí aj na tomto portáli. Čím viac pozretí tým viac evriček. Čo tam potom čo sa urobilo v dedine, čo tam potom ako dopadli voľby a že občania jasne dali najavo komu zveria chod obce. Treba pošpinit a očierniť. Prezumpcia neviny pre týchto štváčov, čo si vravia novinári neplatí. Smutné a úbohé.

 3. o peniaze.
  Jednému o cca 2600e a druhému /znova získať/ nejakých cca 350000e
  Tak treba štvať! Opakovaná lož, sa musí stať pravdou. Kde niet podozrenia, tam sa nejaké musí vytvoriť. Písať a čítať, klikať a …iný sa len smeje, ako mu éčka pribúdajú. Či?

 4. Myslíte tie tri natreté lavičky a 10 vysadenych stromov pred rajcuru? Stále menej ako vo všetkých okolitých dedinách.
  Alebo predražený zberný dvor? Vyzerá to tam jak v Leopoldove – 40 kamier. Radšej keby polovica z nich je za družstvom alebo pri ceste k rolickam, aby sa tam nepredával fet a nevyhadzoval bordel.
  A ešte jedna vec je zaujímavá. Ako je možné že všetky zákazky robí len jedna firma? To je taká lacná a dobrá, že vyhrá všetky súťaže?

 5. A niekto zabudol dodať , že ak debata utichala tak majiteľ tohto média diskusiu rozdúchal, keď upadala návštevnosť tohto média, tak sa ho majiteľ média snaží všemožne a všade propagovať . Ak je niekto viazaný zmluvou , tak “jeho živiteľ “ je preňho bohom ale ak mu prestane platiť a zavrie kohútik , tak sa stáva štvanou zverou .

 6. Niektori samozvani novinari maju tak vysoke EGO, ze si dovolia napisat, ze vedia o veciach skor, ako sa stanu.
  A to uz hranici s inou hlavou 😉
  Ked zacne rozduchavat ohen, jasne, ze bude vatra. Nemoze byt vatra, ked nezalozi ohen. A Soporna je taka vzacna na vytvaranie roznych afer. Vsak? Tak klikajte, nech zaraba …

 7. Tak pan majko, tu mate euricko. Ale zda sa, ze nebude stacit na vase expedicie lebo ludia vas maju dost.. Robit pajaca je take… Slovenske. Len ludia nie su iz uplne ovce, tak vam to seno prestávajú žrať. Však aj bolo nacase. Upozorneni na objektivitu bolo dosť, nepoucil ste sa, tak byee

 8. Toto je vyrok objektivneho a nezavisleho „novinara“?

  Slovami isteho pisatela ktory oznacuje diskutujucich za primitivov, dost primitivny odkaz.

 9. Sest prispevkov z jedneho zdroja. Nezmysel za nezmyslom potvrdil predpoklad, ze znovu staci „trafit do cierneho“.

  Ake jednoduche. „Statosta, ideš…!“ – a ide…

  Jedina otazka na starostu a verejneho cinitela prakticky cely zivot plateneho z dani obcanov – „Starosta, preco si ignoroval ziadosti prokuratury, co tajis?“

  No ide nielen uderka zavisla a dobre motivovana – za pomoci dalsich ludi ideme aj my.

  O stale vacsom probleme v spolocnosti sme uz pisali nie raz. Naposledy tu: https://www.archiv2.seredonline.sk/2019/11/05/nefunguje-normalne-spolocnost/

  A teraz aktualne AKTUALNE a trosku vseobecne:

  https://www.archiv2.seredonline.sk/2019/11/13/ku-a-ked-bolo-hojno-a-dobre-tak-sa-vsetci-viezli-zacalo-to-odj-nim-dobrosa-a-velmi-velkou-chybou-bolo-ze-odj-li-harabina-obaja-im-vzdy-drzali-chrbat-tak-toto-je-slovensko-21-storo/

  A coskoro znovu konkretne. Krok za krokom…

 10. Ok. Preklep sa mi pritrafil.
  A co urobil „novinar“?
  Posmech. Raz nezmysel, inokedy primitiv. Nevadi. Nastiastie nie som, ako ON 😉
  Rozduchavac diskusii a osierania za kazdu cenu…

 11. A aj na tomto priklade mate moznost vidiet, ako malo staci na uzemnenie primitivneho (zdoraznujem) primitivneho a zakerneho ANONYMNEHO diskutujuceho, ktoremu na utocenie podlymi klamstvami staci akykolvek medialny priestor za ktory samozrejme NEPLATI ANI CENT, co mu ale nebrani v utoceni na tych, ktori mu napisanie prispevkov (aj financne) umoznili.

  Asi sa bezny citatel cudoval, preco voci prasatu za pocitacom nezakroci administrator ani ja.
  Dovod je jednoduchy – citatel musi vidiet ZAKERNOST, PODLOST A BEZCHAREKTERNOST ludi, ktori za nase peniaze a s pomocou vasich hlasov ovladli obce a mesta. A nasledne kaslu na zlozene sluby, ignoruju zakony a veci verejne nielenze nespristupnuju samotnzm obcanom, ale niektori ani prokurature.

  Hrdinami su spolu s dobre motivovanymi kamosmi za klavesnicou pocitaca a to LEN ANONYMNE, no pred SUDOM stojac ako OBZALOVANI, ODMIETAJU VYPOVEDAT. No utocit, osocovat a verejne ponizovat svedkov pred sudom vedia…
  Adokatov zastupujucich ich v zbytocne vyvolanych sporoch platia tisickami Eur znovu z penazi obce, teda obcanov, ktori ale spory nevovalali a nesposobili.

  Cele zle. Toto je priatelia demokracia a sloboda, po ktorej sme pred 30 rokmi volali?

  Takze tu a teraz vidite, ze staci pravda, fakty a verejne postavenie sa bezcharakternosti tychto ludi, ktori zial STRATILI ZABRANY a myslia si, ZE MOZU VSETKO.

  Nemozu !!
  Krok za krokom…

 12. Uzemnil?
  Každý danú sizuáciu vníma inak.
  Vy si myslíte že uzemnil a ja som názoru, že nemá žiadnu cenu „naťahovať“ sa s „Vedúcim 39879“, ktorý vždy označí protistranu za „..primitivneho (zdoraznujem) primitivneho a zakerneho ANONYMNEHO diskutujuceho..“

  Takže – krok za krokom. Len musíte dávať pozor, kam a do čoho šľapete 🙂

 13. „..ako malo staci na uzemnenie primitivneho (zdoraznujem) primitivneho a zakerneho ANONYMNEHO diskutujuceho..“ 17. novembra 2019, 9:16 at 9:16 – dakujem za pripomenutie nedorieseneho Machovho excesu na obecnej stranke.

  Teraz, ked je tak rozbehnuty v tej trestnej rovine, je cas pokracovat.
  Skuste este pokracovat, nech veci riesime naraz.

 14. co je na tom pravdy, ze sa ma zacat stavat to obrovske logisticke centrum v soporni? v roku 2006 to na zivotnom zamietli, teraz sa to zrazu da?

 15. Dátum pojednávania:10.02.2020 13.00
  Miestnosť:P1
  Súd:Okresný súd Galanta
  Úsek:Trestný
  Spisová značka:1T/99/2018
  IČS:2318011347
  Predmet:prečin marenia úlohy verejným činiteľom §327/1 TZ
  OBŽALOVANÍ:
  Mgr. Adrián Macho

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img