ISSN 1337-8481

streda, 24. apríla, 2024

Filmová a televízna fakulta VŠMU sa otvára svetu – pozýva na svoj Deň otvorených dverí

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

FTF |MM|   Filmová a televízna fakulta Vysokej školy múzických umení v Bratislave vychovala väčšinu úspešných aktívnych slovenských filmárov a filmárok. V piatok 8. novembra 2019 otvorí svoje brány verejnosti, najmä študentom a študentkám stredných škôl. V rámci Dňa otvorených dverí predstaví štúdium vo svojich desiatich ateliéroch a na katedrách, a poodhalí aj zákulisie filmárskeho remesla.

Vysoká škola múzických umení oslávila tento rok 70. výročie svojho založenia. Jej Filmovú a televíznu fakultu čaká budúci rok oslava 30 rokov existencie a v súčasnosti ponúka štúdium filmovej a televíznej scenáristiky, réžie hraného dokumentárneho filmu, kamery, animovanej tvorby, strihovej a zvukovej skladby, produkcie, vizuálnych efektovaudiovizuálnych štúdií. Medzi pedagógov fakulty patria dnes už slovenské filmové legendy, napríklad  režiséri Stanislav Párnický, Dušan Trančík a Martin Šulík, scenárista Ondrej Šulaj, či legendárny kameraman Stanislav Szomolányi. Strednú generáciu pedagógov tvoria aktívni, medzinárodne oceňovaní tvorcovia, akými sú režisér Peter Bebjak, dokumentaristi Robert Kirchhoff, Peter Kerekes, scenárista Marek Leščák, animátorky Vanda Raýmanová, Katarína Kerekesová a množstvo ďalších. Rady pedagógov rozširuje aj najmladšia generácia úspešných nastupujúcich tvorcov.

Deň otvorených dverí bude rozdelený do 2 identických blokov so začiatkami o 9.00 a o 11.00 hod. Po úvodnej prezentácii fakulty v jej kinosále budú pre záujemcov a záujemkyne pripravené prezentácie v jednotlivých ateliéroch a na katedrách, ale aj otvorená debata s úspešnými súčasnými i bývalými študentmi a študentkami. Okrem podrobností o štúdiu sa tak dozvedia aj zákulisné informácie o tom, ako vnímajú mladí tvorcovia a tvorkyne možnosť uvádzať svoje filmy na najprestížnejších svetových festivaloch, alebo v kinách po celom Slovensku. Chýbať nebudú premietania školských filmov a sprístupnených bude aj niekoľko takých snímok, ktoré v súčasnosti reprezentujú školu i Slovensko na festivaloch v zahraničí.

 

PROGRAM: 

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ sa bude konať v piatok 8. novembra 2019 v dvoch identických blokoch.

 • 9.00 – začiatok formou prezentácie fakulty v jej veľkej kinosále, moderátorka: Barbora Bakošová
 • V rámci voľného pohybu po škole od 9.30 do 11.00:
  – prezentácie jednotlivých ateliérov a katedier v ich priestoroch
  – otvorená debata s úspešnými študentmi a absolventmi školy v malej kinosále
  – premietanie bloku filmov v slučke v kinosále
  – možnosť získať doplňujúce informácie a študijnú literatúru v infostánku vo vestibule
 • 11.00 začiatok druhého, rovnakého bloku, formou prezentácie fakulty v jej kinosále, moderátorka: Barbora Bakošová
 • Voľný pohyb po škole s rovnakými možnosťami, ako sú spomenuté vyššie – od 11.30 do 13.00.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img