ISSN 1337-8481

pondelok, 15. apríla, 2024

Mesto zvolilo prísediacich na súde

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Okresný súd v Galante sa v mesiaci august obrátil na vedenie mesta Sereď so žiadosťou o navrhnutie kandidátov na zvolenie prísediacich na súde na obdobie rokov 2019 – 2023. Dôvodom bol dátum 17.9.2019, kedy bývalým prísediacim skončilo volebné obdobie.

Prísediaci tvoria súčasť súdneho senátu v trestnom konaní. Zasadajú vždy v páre a spolu so sudcom rozhodujú o vine či nevine, pričom všetci majú rovnaký počet hlasov a sú oblečení v rovnakom talári ako sudca. Ich podmienkou nie je právnické vzdelanie.

Prísediacich volí mestské zastupiteľstvo na dobu štyroch rokov. Na Slovensku tvoria senát len na okresných súdoch t.j. prvostupňovej úrovni. Na krajských súdoch, Najvyššom súde SR a Ústavnom súde SR ich úlohu preberajú klasickí sudcovia.

Prísediacich navrhujú starostovia obcí a primátori miest. Na obdobie rokov 2019-2023 boli za mesto Sereď navrhnutí nasledovní prísediaci: Bánovská Antónia, Červeňová Edita, Fenclová Silvia, Kostková Paulína, Ožvoldová Terézia, Sabová Horváthová Etela, Živojinová Helena.

Okresný súd v Galante v zastúpení podpredsedníčky JUDR. Evy Schweitzerovej s navrhnutými prísediacimi súhlasil a preto mestskí poslanci na zasadnutí MsZ zvolili všetkých sedem nových prísediacich na nasledujúce štvorročné obdobie.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img