ISSN 1337-8481

pondelok, 15. apríla, 2024

„Ste len obyčajné HYENY!!!!!“ – pán pomáhal babičke v bezvedomí. Zatiaľ ho okradli…

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

“Ste len obyčajné HYENY!!!!!

Dnes doobeda som sa vrátil z mesta, bol som na nákupoch. Posledná moja zastávka bola Tesco. Práve som dokončoval platbu pri samoobslužnej predajni, keď som si všimol, že priamo oproti pokladniam stojí dedko, vek cca 75 rokov, a snaží sa udržať v rukách svoju manželku, držiac ju pod pazuchami, aby nespadla na zem, lebo stratila vedomie… Okamžite som dokončil platbu a “letel” som dedkovi na pomoc. Za tú minútu, než som sa k dedkovi, ktorý držal s vypätím síl svoju bezvládnu manželku v rukách, dostal, prešlo okolo neho asi 20 ľudí…. bez akejkoľvek snahy pomôcť. Odstrčil som svoj vozík z nákupom na kraj a uchopil som bezvládnu babku pod pazuchami. Okolo nás prechádzali ľudia, avšak nikoho nenapadlo zapojiť sa, pomôcť.

“Zavolajte sanitku, pani odpadla!”- musel som zakričať. Na predavača v obchodíku som sa obrátil s prosbou, aby priniesol stoličku, nech babku môžme posadiť. Ochotný predavač priniesol nielen stoličku, ale aj pohár vody. Jednej pani, ktorá šla okolo nás, som povedal, aby zavolala sanitku. Pani šla na informácie a tam povedala, že majú zavolať sanitku namiesto toho, aby ju zavolala sama. Potom pribehla SBS-karka s mobilom a hneď volala záchranku.

Posadili sme babku na stoličku, potreli sme jej tvár vodou a keď precitla, dali sme jej napiť sa vody, zatiaľ čo sme ju s dedkom držali, aby nespadla na jednu či druhú stranu a čakali sme na záchranku. Tých pár minút, než záchranka prišla, sa nám zdala ako večnosť. Konečne záchranka prišla, ujali sa babky. Spýtal som sa ich, či ma budú ešte potrebovať, keď povedali nie, poďakoval som SBS-karke a predavačovi za pomoc a mne zasa poďakoval dedko so slzami v očiach za pomoc. S pocitom dobrého skutku som zobral svoj nákupný vozík a….

A zistil som, že zatiaľ čo som pomáhal neznámym ľuďom, mi niekto z vozíka UKRADOL ČASŤ MÔJHO NÁKUPU!!!!! Priznám sa, prišla na mna taká ľútosť a hnev zároveň, že som si musel sadnúť do svojho auta a tam som sa rozplakal.. Šiel som potom za SBS-karkou a pozreli sme si záznam. Na zázname stála hŕstka ľudí, zakrývajúc môj nákupný košík, no nebolo vidno nič. Paradoxne to boli ľudia okolo 40 rokov. Mávol som rukou a kúpil som si znova to,čo mi niekto z vozíka ukradol.

Zlodejovi prajem, aby sa z tých 10 rohlíkov a 25 dkg Vlašského šalátu najedol do sýtosti, dúfam, že mu to zachráni život, pretože už teraz nezomrie od hladu. Dúfam, že sa zlodej bude teraz vystatovať medzi priateľmi, aký bol frajer, keď okradol “pomáhajúceho”, dúfam, že sa zlodej bude smiať od radosti, že ušetril cca 3 eurá krádežou. Zlodej, ktorý ukradol z vozíka môj zaplatený tovar neokradol mňa, ale moju svokru, dôchodkyňu, ktorá si odpustila iné veci, aby si mohla dať raz za čas aj nejakú delikatesu. Ja som dnes zachránil dva životy: Babkin, ktorá omdlela a zlodejov, ktorý nezomrel od hladu.. Zlodejovi prajem krásny a dlhý život s poznámkou: “Božie mlyny melú pomaly…. je to seriózna firma.”

Zdroj: FB

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img