ISSN 1337-8481

utorok, 23. apríla, 2024

Vyhodnotenie Krajskej súťaže vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel s medzinárodnou účasťou v Trnave

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR HaZZ Trnava|MM| Včera (09. októbra 2019)  sa v Trnave na Trojičnom námestí konal už 7. ročník Krajskej súťaže vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel. Podujatie zorganizovalo Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave pod záštitou župana Trnavského samosprávneho kraja.

Pozvanie na slávnostné vyhodnotenie prijali ministerka vnútra SR Denisa Saková, prezident HaZZ Pavol Nereča, generálny sekretár DPO SR Vendelín Horváth, pridelenec HZS ČR na Slovensku Josef Slavík, riaditeľ Krajského riaditeľstva HaZZ v Nitre, riaditeľka SŠPO MV SR v Žiline Elena Vavrová  a ďalší ctení hostia.

O pohár župana Trnavského samosprávneho kraja bojovalo 9 družstiev.
Súťaže sa zúčastnilo 6 družstiev Trnavského kraja, 1 družstvo z Okresného riaditeľstva HaZZ v Nitre a 2 súťažné družstvá z Českej republiky z hasičskej stanice Rosice a Boskovice.  

Cieľom súťaže bolo preveriť pripravenosť a vybavenie hasičských jednotiek na zvládnutie zásahov pri dopravných nehodách. Pre jednotlivé súťažné družstvá boli pripravené rôzne scenáre dopravných nehôd, o ktorých družstvá neboli vopred informované. Týmto sa modelovali situácie porovnateľné s reálnymi podmienkami pri dopravných nehodách.

Na stupienok víťazov sa postavili hasiči z Rosíc z Českej republiky, ktorí získali 499 bodov. Druhé miesto obsadili hasiči z Nitry s počtom bodov 489. Na bronzovej priečke sa s počtom bodov 482 umiestnili hasiči z Galanty. V rámci krajského zápolenia zvíťazili hasiči z Galanty (482 bodov), striebornú priečku obsadili príslušníci zo Senice (397 bodov), na treťom mieste sa umiestnili hasiči z Dunajskej Stredy (394 bodov).

Súťažiaci na prvých troch priečkach boli ocenení ministerkou vnútra SR Denisou Sakovou, prezidentom HaZZ Pavlom Nerečom a podpredsedom Trnavského samosprávneho kraja Marekom Neštickým .

Ostatné súťažné družstvá:

Česká republika, HS Boskovice – 455 bodov

OR HaZZ v Trnave – 330 bodov

OR HaZZ v Piešťanoch – 317 bodov

OR HaZZ v Skalici – 229 bodov

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img