ISSN 1337-8481

streda, 24. apríla, 2024

Seredčania navštívili DNI ZELÁ v Stupave

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img
Prvý októbrový víkend v roku patrí kapuste, po záhorácky zelé. V Stupave je dokonca kapuste každoročne venovaný aj festival, ktorý dlhodobo patrí medzi najväčšie festivaly na Záhorí. Od kapusty, cez tradičný remeselný jarmok, až po hudobné lahôdky  festival každoročne priláka tisícky turistov. Návštevu Stupavy si nenechali ujsť ani členovia Denného centra pre seniorov v Seredi.
Spoločne navštívili výstavu Úroda, Súťaž o najťažšiu hlavičku kapusty, Súťaž o najkrajšie dyňové strašidlo či Súťaž o najkrajšiu kolekciu ovocia a zeleniny a najťažšiu dyňu. Atraktívnou bola pre návštevníkov aj súťaž vo varení kapustnice „My varíme ze zelá“. Festival dáva do pozornosti kapustu symbolizujúcu dedičstvo predkov a výborné gastronomické lahôdky z nej, na ktorých si Seredčania aj pochutnali:  kapustnicu, zemiakové placky s kapustou, alebo strapačky s kyslou kapustou či chýrne kapustníky. Tí, ktorým kapusta nechutí, určite ocenili iné dobroty jarmočného charakteru ako pečenú klobásu, lokše, trdelník, langoše, do chrumkava upečenú kačacinu alebo husacinu, jaternicu, čapované pivo a kofolu či cukrovú vatu.
Hoci počasie nebolo ideálne, seniori si výlet pochvaľovali. Spoločne strávený čas a dobrá nálada je pre mnohých príjemným spestrením všedných dní.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img