ISSN 1337-8481

pondelok, 15. apríla, 2024

Predstavitelia trnavskej samosprávy absolvovali pracovnú cestu na Taiwan

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

TTSK |MM|  Hlavným cieľom pracovnej cesty na Taiwan  bol  rozvoj vzájomnej spolupráce v oblasti hospodárstva a obchodu. Trnavská župa sa partnerom predstavila ako región s otvorenými možnosťami pre potencionálnych investorov. Strategickou prednosťou župy je jej geografická poloha a rozvinutý automobilový priemysel, ktorý môže poskytnúť Taiwanu prienik na európsky hospodársky trh.

Tiež sa podarilo dohodnúť možné alternatívy akademickej spolupráce župy s Národnou Taiwanskou vedecko-technickou univerzitou (NTU) ako aj spoluprácu so strednými školami. Priestorom na rozvoj spolupráce je oblasť „Smart City“ či oblasť výmenných študijných pobytov pre študentov, pedagógov a príprava a realizovanie medzinárodných projektov. NTU je jedna z najprestížnejších  univerzít, ktorá v rámci svetového rankingu 2019 QS z top 25 univerzít sa  nachádza na 23. mieste.

„Smart technológie však nie sú limitované len na inteligentné riešenia pre mestá. Preto jednou z našich priorít je rozšíriť  inovatívne technológie a smart riešenia na celý región, aby ich existenciu pocítili aj obyvatelia vidieckych oblastí,“povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Delegáciu TTSK a samosprávy tvorili aj primátor Trnavy, Peter Bročka a primátor Dunajskej Stredy, Zoltán Hajoš, ktorých záujem a pozornosť boli tiež venované témam ako Smart City technológie a inovatívne riešenia, ktoré by boli aplikovateľné v našich mestách. S primátorom jedného z najlepšie prosperujúceho mesta  Hsinchu, s Lin Chih-chien zástupcovia samospráv diskutovali o možnostiach, ktoré by prinieslo partnerstvo práve s týmto mestom. A to nielen na úrovni miest, ale najmä v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom.

V rámci delegácie TTSK sa na rokovaniach zúčastňovala aj predstaviteľka akademickej pôdy,  doc. Dagmar Cagáňová,  splnomocnenkyňa pre medzinárodné vzťahy na Ústave priemyselného inžinierstva a manažmentu, STU MTF v Trnave.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img