ISSN 1337-8481

pondelok, 15. apríla, 2024

Policajti museli použiť zbraň na zadržanie podozrivých

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KRPZ Nitra |MM| Polícia v Nových Zámkoch prijala v nedeľu 15.09.2019 krátko po druhej hodine v noci oznámenie o krádeži vlámaním do obchodu v obci Podhájska.

Štyri podozrivé osoby rozbili betónovým stĺpom sklenenú výplň vchodových dverí a z predajne si odniesli fľaše s destilátmi a cigarety za viac ako 1200 eur. Páchatelia sa snažili z miesta činu uniknúť na osobnom vozidle. To však spozorovala hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru v Dvoroch nad Žitavou a keďže vodič vozidla nereagoval na opakované výzvy polície na zastavenie vozidla a svojou bezohľadnou jazdou ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky boli zo strany polície použité varovné výstrely do vzduchu. Nakoľko vodič vozidla nereagoval na varovné výstrely, boli policajti nútení použiť na zastavenie unikajúceho vozidla výstrely do pneumatík vozidla. Auto následne zastalo a jeho osádka sa rozutekala do okolitých polí a hájov a policajti po nich pátrali celé dopoludnie.

Všetci však boli zadržaní a už sú obvinení z trestného činu krádeže vlámaním.

Jedna osoba bola pri zadržiavaní zranená a je v starostlivosti novozámockých lekárov. Použitie donucovacích prostriedkov prešetruje a Úrad inšpekčnej služby MV SR.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img