ISSN 1337-8481

sobota, 13. apríla, 2024

Seredčanka nadabovala hlavnú postavu v najsledovanejšom seriáli

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Turecký romantický seriál Sila ženy, ktorý vysiela TV Doma, patrí medzi najsledovanejšie seriál v posledných mesiacoch. Príbeh Bahar, ktorá po údajnej smrti manžela sama v chudobe vychováva svoje deti, zaujal tisícky fanúšikov najmä ženskej časti diváčok.

Málokto ale vie, že jednu z hlavných postáv, Širin ( Baharinu sestru ) nadabovala Seredčanka Natália Kóšová.

Táto talentovaná speváčka je vnučkou slovenského džezového klarinetistu, altsaxofonistu a skladateľa Jaroslava Červenku. Okrem sólového spevu si Natália zahrala už aj v televíznych seriáloch Oteckovia a Ministri. Účinkovala aj v muzikáli Hairspray či Cigánka. Veľmi rada sa venuje aj dabingu. Svoj hlas prepožičala Elene z rozprávky Elena z Avaloru či Qire v Solo Star Wars.

Nadabovať postavu Širin nebolo jednoduché. Herečka stvárňuje v seriáli riadnu potvoru, ktorá po celý čas intriguje proti svojej sestre. Neustále kričí, plače, zákerne sa smeje a často chytá nervové záchvaty. Preto aj Natália musela počas dabovania prežívať podobné emócie. Ako vtipne poznamenala, v štúdiu sa riadne vykričala a v osobnom živote bola potom o to kľudnejšia.

Slovenské diváčky si seriál obľúbili a Širin za herecký výkon veľmi chvália. Na sociálnych sieťach sa objavujú názory, že za takto skvele zahranú negatívnu postavu by si herečka zaslúžila Oscara. No chválou nešetria ani na bravúrne zvládnutý dabing. Jednoducho Natáliin dabing je geniálny.

A aký má Natália názor na hrdinku, ktorú nadabovala? „Moja postava bola skoro stále v nejakom záchvate. Vždy keď som prišla do štúdia, moja prvá otázka bola: Už sa ukľudnila?. Ale bola to skvelá skúsenosť a radosť robiť to čo ma baví. Postava Širin ma aj veľa naučila, hlavne to, že klamať sa neoplatí, pretože sa človek nikdy necíti dobre a klamstvami ubližuje tým, ktorí ho majú radi. Verím, že slovenský dabing sa všetkým páči.“

Televízia Doma má zakúpené dve série seriálu Sila ženy, no v Turecku sa momentálne natáča ďalšia, už tretia séria. Fanúšičky dúfajú, že aj tieto časti sa na slovenských obrazovkách čoskoro objavia a príbeh Bahar a jej sestry Širin bude pokračovať ďalej.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img