ISSN 1337-8481

štvrtok, 25. apríla, 2024

Edukačná kocka – trvalá spomienka na obdobie komunistického režimu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

V areáli ZŠ v Šintave ešte pred začiatkom školského roku na základe povolenia  došlo k budovaniu zaujímavého a svojim spôsobom unikátneho  projektu – Edukačnej kocky.

S prvotným nápadom prišiel poslenec OU v Šintave  PhDr. Ing. Ján Šimulčík, PhD. dlhodobo sa venujúci výskumu kumunistického režimu. Edukačná kocka bude skutočne kockou na ktorej  štyroch  stranách budú zaznamenané dôležité udalosti  komunistického totalitného režimu. Jedná sa o Víťazný február  (1948),  okupácia  ČSSR vojskami Varšavskej zmluvy  (1968), Sviečková manifestácia  (1988) a Nežná revolúcia  (1989).

Cieľom  tohto projektu je prirodzené vzdelávanie žiakov ZŠ o týchto významných historických udalostiach. Kocka o objeme jedného metra kubického   môže slúžiť  aj na hodinách matematiky a fyziky, kde má napomôcť k predstavivosti detí o tom, ako vyzerajú veličiny m3 a m2 v praxi.

Finančné prostriedky na realizáciu projektu nepochádzajú z peňazí obce.

Edukačná kocka  sa týmto zároveň stáva aj prirodzeným pamätníkom na toto obdobie a jeho obete.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
Predchádzajúci článok
Ďalší článok
spot_img