ISSN 1337-8481

utorok, 23. apríla, 2024

Obchodná ulica bude bezpečnejšia.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Miroslav Košírer |  Bratislava |  Hlavné mesto dnes otvorilo novú stanicu mestskej polície na Obchodnej ulici. Slúžiť bude ako klientske centrum, sídlo novej zásahovej jednotky mestskej polície, víkendové operačné stredisko a zároveň aj ako priestor, v ktorom sa budú stretávať tí, ktorí sa na riešení problému Obchodnej ulice podieľajú. „Radi robíme veci po novom a nechávame sa inšpirovať mestami, ktoré si prešli podobnou skúsenosťou ako Bratislava a dokázali ju vyriešiť. Len navyšovanie počtu a frekvencie hliadok mestskej a štátnej polície k zlepšeniu bezpečnostnej situácie na Obchodnej ulici nestačí, aj preto sme pristúpili k zásadnejšiemu kroku, a to k zabezpečeniu trvalej prítomnosti bezpečnostných zložiek na tejto ulici a k zapojeniu všetkých komunít do riešenia problému, ako obyvateľov ulice, tak prevádzkarov a aj tých, ktorí sa na Obchodnú chodia iba baviť“, ozrejmil primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Bratislavčanky a Bratislavčania môžu už oddnes medzi 09.00 a 18.00 h prísť do klientskeho centra novootvorenej stanice mestskej polície nahlásiť protiprávne konanie, informovať sa o práci mestskej polície a v prípade núdze tu nájdu bezpečný priestor. Na monitory je v stanici vyvedený signál kamier (dnes je už pokrytých 100 % územia Obchodnej ulice od Hurbanovho námestia po Kollárovo námestie) a operátor mestskej polície môže v prípade vzniku konfliktu efektívnejšie vyslať na miesto zásahovú jednotku, ktorá už má v tejto stanici svoje sídlo. Na Obchodnej ulici a v jej blízkosti bolo nedávno inštalovaných 6 nových kamier, ktoré pokrývajú celé toto územie. V priestoroch novej stanice bude klubovňa, kde budú okrem vzdelávacích aktivít pre príslušníkov mestskej polície prebiehať školenia pre pracovníčky a pracovníkov nočných prevádzok a tiež komunitné aktivity, vrátane terénnej práce najmä s mladými účastníkmi nočného života v lokalite.

„Zásahová jednotka bude pôsobiť v lokalite Obchodná a blízke okolie predovšetkým počas nočných zmien od štvrtka do soboty medzi 19.00 a 07.00 h. Službu budú vykonávať traja príslušníci, pričom dvaja budú hliadkovať v uliciach lokality a jeden bude na novozriadenom pracovisku sledovať monitory s výstupmi z kamier za účelom poskytnutia podpory dvojčlennej hliadke. Takýmto spôsobom bude môcť hliadku podľa potreby navigovať na miesta, na ktorých dochádza k rušeniu verejného poriadku alebo k inej protiprávnej činnosti, ktoré hliadka nemá v priamom dohľade. Výkon zásahovej jednotky budú v uvedených časoch podporovať aj príslušníci kynologickej hliadky,“vysvetlil náčelník Mestskej polície Bratislava Marek Gajdoš.

Poslaním zásahovej jednotky s celomestskou pôsobnosťou je dohliadať na verejný poriadok a plnenie ďalších úloh mestskej polície predovšetkým v ohrozených lokalitách Bratislavy, ktorými sú okrem Obchodnej ulice napríklad aj okolie „Pentagonu“ vo Vrakuni a Kopčianska ulica. Členovia zásahovej jednotky budú osobitne školení, aby na profesionálnej úrovni zvládali aj náročnejšie situácie, ktorým budú v porovnaní s ostatnými kolegami a kolegyňami musieť čeliť omnoho častejšie.

V priestoroch novej stanice bude klubovňa, kde budú okrem vzdelávacích aktivít pre príslušníkov mestskej polície prebiehať školenia pre pracovníčky a pracovníkov nočných prevádzok a tiež komunitné aktivity, vrátane terénnej práce najmä s mladými účastníkmi nočného života v lokalite.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img