ISSN 1337-8481

štvrtok, 18. apríla, 2024

Stromy ochladzujú mestskú mikroklímu. Saďme a nekáľajme

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Stromy ochlazují městské mikroklima. Sázejme je a nekácejme! Vzrostlý strom dokáže za den odpařit až 400 litrů vody. Nejenže tím vyrovnává teplotní výkyvy, ale také přirozeně doplňuje vzdušnou vlhkost a my pak můžeme tyhle vedra snášet o něco lépe.

Proč ale v první řadě přibývá tropických dnů a teplota se zvyšuje? Lidská činnost má v současné době obrovský vliv na změnu klimatu. Musíme jednat razantně a okamžitě, abychom zabránili největším škodám. Bez urgentní akce předáme budoucím generacím vyschlou a mrtvou planetu.

PODEPIŠTE NYNÍ výzvu  https://act.gp/podpisprozivot , aby politici plnili naše závazky vyplývající z Pařížské klimatické dohody a udrželi oteplení pod 1,5°C. Nezávisí na tom jen naše budoucnost, ale i přežití řady živočichů!

Reálné rozdíly v teplotě nemusí být takto dramatické, obrázek je pouze ilustrační. Slouží ale pro jasnou ilustraci vědecky dokázaného faktu, že stromy dokážou reálně ochlazovat městské mikroklima. 

Šiřte dál – důležitou roli stromů by měl znát každý.

Zdroj: FB

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img