ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. apríla, 2024

Sereďčan Andrej možno netuší, že mu mobil a kartu našli Srbi pracujúci na Slovensku

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Každému z nás sa pri každodennom zhone a zaneprázdnení môže stratiť telefón, peňaženka či bankomatová karta. Najhoršia je kombinácia a stav, kedy sa stratené veci nevrátia majiteľovi späť.

Nájsť v súčasnej dobe za každých okolností poctivých a slušných ľudí nie je jednoduché. Môže sa ale stať, že nájdený (ukradnutý) telefón a bankomatovú kartu poctivý nálezca odovzdá na polícii.

K takémuto prípadu došlo minulý týždeň, kedy sa nálezca vracal z práce a našiel mobilný telefón s bankomatovou kartou. Následne spolu s priateľkou navštívili banku, ktorá bankomatovú kartu vydala a pokúsili sa ju spolu s telefónom odovzdať. Banka nálezcovi odporučila nájdené veci odovzdať na polícii. Toto poctivý nálezca Nikola Nenadović spolu s priateľkou Máriou Predić urobili na obvodnom oddelení PZ v Seredi.

Jednalo sa o mobilný telefón zn. Huawei a bankomatovú kartu k čomu sa nepochybne vlastník Andrej L. potešil. Dá sa predpokladať, že  Slovák Andrej ani len netuší, že poctivými nálezcami jeho vecí sú občania Srbskej republiky pracujúci na Slovensku a prechodne bývajúci v Seredi.

Sme radi, že si môžeme dovoliť prinášať objektívne spravodajstvo bez predsudkov a tým aspoň z časti dokážeme formovať verejnú mienku a názory obyvateľov mesta a regiónu.

Poctivý nálezca Nikola s priateľkou Máriou pracujú v spoločnosti IDC a za ich konanie im patrí verejná vďaka.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img