ISSN 1337-8481

pondelok, 15. apríla, 2024

Podnikateľov pre eKasu oslovujeme aj priamo

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Finančná správa SR |MM| Finančná správa opätovne rozšírila informačné nástroje, ktoré využíva pri informovaní podnikateľov o eKase. Podnikateľov, ktorí ešte stále nepožiadali o pridelenie kódu pokladnice eKasa klient, oslovuje aj adresnými e-mailami.  E-maily dopĺňajú softwarningové upozornenia, ktoré finančná správa posiela pravidelne do elektronickej schránky na portáli finančnej správy. 

Informovanosť o eKase je opäť intenzívnejšia. Od júla 2019 sa k systému eKasa musia pripojiť všetci podnikatelia, ktorí v súčasnosti evidujú tržbu prostredníctvom elektronických registračných pokladníc (ERP). Aby si väčšina podnikateľov splnenie povinnosti požiadať o kód online registračnej pokladnice (ORP) alebo virtuálnej registračnej pokladnice nenechala na poslednú chvíľu, finančná správa začala ešte intenzívnejšie vyzývať na podanie žiadostí.

Podnikateľov, ktorých finančná správa eviduje v zozname nepodaných žiadostí o pridelenie kódu, rozposiela adresné e-maily s výzvou na podanie žiadosti. Výzvu na podanie žiadosti o pridelenie kódu pokladnice eKasa klient si daňové subjekty nájdu teda aj priamo v e-mailovej schránke, nielen na portáli finančnej správy. Do osobnej internetovej zóny na portáli finančnej správy totiž finančná správa pravidelne posiela softwarningové upozornenia na túto tému.

Finančná správa chce aj takýmto spôsobom pripomenúť podnikateľom, ktorí evidujú tržbu v registračných pokladniciach, aby si splnili svoju zákonnú povinnosť. Aktuálne evidujeme viac ako 77 000 žiadostí o pridelenie kódu eKasa klient. Aktívnych je v systéme eKasa približne 56% pokladníc, t.j. všetky virtuálne registračné pokladnice a online registračné pokladnice, ktorým finančná správa pridelila na základe podanej žiadosti kód pokladnice eKasa klient. V systéme eKasa prijala finančná správa od 1.apríla viac ako 2,2 mil. pokladničných dokladov.

Všetky informácie pre podnikateľov sú dostupné na portáli finančnej správy v časti eKasa.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img