ISSN 1337-8481

streda, 24. apríla, 2024

900 rokov od prvej písomnej zmienky oslavujú aj Bojničky

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Historickým sprievodom sa začal ten najdôležitejší program tohto víkendových osláv 900 – tého výročia prvej písomnej zmienky obce Bojničky. Sprievod prešiel prakticky po celej obci a zapojili sa do neho obyvatelia obce v dobových krojoch, športovci, poľovníci, atletický klub, folklórna skupina Bojničan a samozrejme vedenie obce, kňazi a ostatní obyvatelia.

Na námestí sa o 15.00 hod. zhromaždili takmer všetci obyvatelia, aby sa zúčastnili historického aktu odhalenia sochy Sv. Alžbety – patrónky kostola aj obce. Práve aj samotné námestie, na ktorom sa oslavy konali pomenovali po svojej patrónke Sv. Alžbete. Slávnosť následne pokračovala v spoločenskej záhrade pri Kultúrnom dome a to mimoriadne bohatým a výborne zorganizovaným kultúrnym programom. Vystúpili žiaci Základnej materskej školy, skupina historického šermu, historických tancov, folklórny súbor Bojničan a folklórny súbor Šurianka.

O občerstvenie sa postaralo poľovnícke združenie Borina a atmosféru osláv dopĺňali stánky s remeselnými výrobkami umiestnenej na námestí.

Treba povedať, že sobotňajšie slávnosti sú iba súčasťou celovíkendových osláv. Túto významnú udalosť si v obci pripomínajú už počas celého roka napr. krstom CD folklórneho súboru Bojničan, fašiangovým sprievodom, 26. ročníkom Jarného behu Bojničky, stavaním mája, Jánskeho pochodom s ohňostrojom a vatrou.

Bojničanov ďalej čaká 16. augusta Sviečkový a lampiónový sprievod ku kaplnke sv. Rocha, 29. augusta súťaž vo varení gulášu, kladenie vencov k pomníku padlých, 16. novembra hodová zábava. Ukončenie celoročných aktivít poriadaných za účelom pripomenutia 900 výročia prvej písomnej zmienky obce Bojničky bude 15. decembra.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img